banner851

banner614

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLERE SESLENDİ

Düzce Valisi Cevdet Atay, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslenen Vali Atay, halen devam eden COVİD-19 salgınına karşı okullarda tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

banner619
Eğitim 06.09.2021, 13:05 07.09.2021, 16:26
851

Yeni tip koronavirüs nedeniyle aksayan yüz yüze eğitim 1,5 yıl aranın ardından tam zamanlı olarak başladı.

Öğrenciler aylar sonra okulla buluşmanın sevincini yaşadı. Düzce Valisi Cevdet Atay da Şehit Özgür Işık İlkokulu’nda yeni ders yılı açılış törenine katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. 

Sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Atay, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Öğrenciler de ziyaretin anısına kendi yaptıkları resimleri Vali Atay’a hediye etti.

Vali Atay, ayrıca bir mesaj yayımlayarak yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Mesajında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslenen Atay, Düzce’de eğitim kurumlarında salgına karşı tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Vali Atay’ın mesajı şöyle:

“Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. 6 Eylül’de başlayan yeni eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, gençlerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim camiamıza ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimiz, okullarımızda gerekli sağlık ve güvenlik tedbirlerini aldık. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız, titizlik ve hassasiyetle eğitim öğretime hazır.

 Değerli Öğretmenlerimiz,

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, ülkelerin gücü, eğitim sürecinde edindiği bilgiyi; bilim, teknoloji, eğitim, sanat ve ekonomi alanlarında etkin kullanabilen nitelikli bireyler yetiştirmekle ölçülmektedir. İleride büyük insanlar olacak istikbalimizin teminatı evlatlarımız sizlere emanet.

 Sevgili Öğrenciler,

Okullarınızdan aldığınız eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz. Ülkemizin ekonomik, bilimsel, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda dünyada adından söz ettirmesi sizlerin ve sizleri yetiştiren öğretmenlerimizin ve anne-babalarınızın sayesinde olacaktır.

 Kıymetli Veliler,

Göz bebeğiniz çocuklarınızı öğretmenlerimize emanet ediyorsunuz. Tüm kurumlarımızla bunun bilincindeyiz. Öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini sunmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle 2021 - 2022 eğitim öğretim yılının, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize ve kıymetli velilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”

banner844
Yorumlar (2)
Düzce 3 hafta önce
Sayın Valim okullara İşkur dan gelen hademelerin ataması ne zaman olacak, çocuklarımızın okullarında temizlik görevlileri yok.
DÜZCE 3 hafta önce
Vali bey, herşeyi çok güzel anlattınız teşekkür ederiz. Ancak birde vatandaşa uzun süre maske takmanın çocuklarımıza vereceği zararında dürüstce anlatırmısınız. Siz 8 yaşındaki evladiniza günde 6 saat maske kullanmasına izin verirmisiniz.