banner851

banner614

ÖĞRENCİLER İSTEĞE BAĞLI OKULA GİDECEK…

Karnesini alan öğrenciler isteğe bağlı olarak okullarında telafi eğitimi görebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) telafi eğitimi başvurusu 21-Haziran-2 Temmuz arasında hazırlanan internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Eğitim 19.06.2021, 17:00 20.06.2021, 11:52
4703

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimde oluşan aksaklıkların önüne geçmek amacıyla öğrencilere yaz aylarında telafi eğitimi verilecek. İsteğe bağlı olacak eğitimde başvuru tarihleri paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) telafi eğitimi programına, 21-Haziran-2 Temmuz arasında https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde üzerinden başvuru yapılabilecek.

“Telafi kapsamında 31 ağustos'a kadar okullar açık olacak”

Telafi eğitim yapılan açıklamaya göre okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yapılacak olan eğitimde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif faaliyetlere ve etkinliklere yer verilecek.

Bakan Selçuk Açıklama Yaptı…

Telafi eğitimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  “Bu yıl “telafi” kapsamında 31 Ağustos’a kadar okullarımız açık olacak. Bekliyoruz. Destekleme programı için 1-8. sınıf öğrencilerimize çalışma kitapları, 1-4. sınıf öğrencilerimize tamamlayıcı çalışma yaprakları hazırladık. Bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi “Arkadaş” kitaplarıyla buluşturacağız; merak etmesinler ödev değil. Öğrencilerimiz, yaz boyu Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık, İçişleri Bakanlıklarımız ile belediyelerin tesislerinden ücretsiz yararlanabilecek” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
. 8 ay önce
Haftada saatlerce Türkçe, Fen, Matematik, İngilizce dersi alıyor çocuklar; telafide mi aklınıza geldi en önemli dersler? Demek ki boşmuş hepsi...
-6
kapalı