banner851

banner614

ÖĞRENCİLERİN ÇİLESİ

İsmetpaşa Ortaokulu'nun yolları, kentte son günlerde etkili olan yağmur nedeniyle sular altında kalınca öğrencilerin okula gidiş-gelişleri çileye döndü. Öğrenciler suyla kapanan yolu tek sıra halinde aşmaya çalışırken veliler konuya duyarsız kalan yetkililerin seslerini duymasını bekliyor.

banner619
Eğitim 02.11.2016, 12:29 02.11.2016, 12:41
2456
ÖĞRENCİLERİN ÇİLESİ
Bu öğrenciler sınıflarına gitmek için değil, okullarına ulaşabilmek için “ip gibi” dizildiler! Düzce'de her yağışlı hava sonrası gün yüzüne çıkan altyapı sorunları bu kez öğrencileri mağdur etti.ÖĞRENCİLERİN SU BİRİKİNTİSİ İLE İMTİHANI!

Şerefiye Mahallesi Cumhuriyet Sokak’ta yer alan İsmetpaşa Ortaokulu'nun öğrencileri, yağmurlu havalarda okul yolunun suyla kapanmasından dolayı yaşadıkları çileden her seferinde üzerlerine düşen payı alıyor. Yağışın etkili olduğu günlerde oluşan derin su birikintisi son yağmurda yine okulun önünü gölete çevirince öğrenciler bin bir güçlükle eğitim yuvalarına girip çıkabildi. Çocukların bu mücadelesi bir veli tarafından fotoğraflanarak haber merkezimize ulaştırıldı. Çocukların, yolun suyla kaplanmayan bölümlerini kullanarak servis araçlarına binmeye ya da evlerinin yolunu tutmaya çalıştığı anlar fotoğraf karelerine yansıdı. Öğrencilerin ıslanmamak için okulun duvarına yaslanarak tek sıra halinde ilerlemesi “Şehrin göbeğinde öğrencilere eziyet!” dedirtti.  

VELİLER TEPKİLİ: İLGİSİZLİKTEN YAPILMIYOR

Islanmadan geçmeye çalışan öğrencilerin şanslı olanları ise ailelerin yardımıyla suyla mücadelesini kazanarak okuluna ulaşırken, bu durum velilerin büyük tepkisine neden oluyor. Yağışlarla birlikte suyla kapanan yolun ilgisizlikten dolayı yapılmadığını savunan veliler, eleştirilerini sosyal medyada dile getiriyor. Her yağmur ve kar yağışı sonrası aynı manzaranın yaşandığı okul yolu ise yetkililerden yeterli ilgiyi bekliyor.
 
banner844
Yorumlar (12)
Darıcı Mah. 5 yıl önce
Darıcı Mahallesi yolunu görün, basacak yer yok.
Mahalleli 5 yıl önce
Okulun önü ve bulundugu mahallenin yollari kotu bir durumda artik bir cozum bulunsun.
düzce 5 yıl önce
yapılacakya bekleyin
VELİ 5 yıl önce
tORPİLLİ ÇOCUKLAR OKUYOR. COCUKLARIN ÇOĞUNLUĞU BAŞKA MAHALLELERDEN İLÇELERDEN GELİYOR
Vatandaş 5 yıl önce
Satıcı Sokağı da aynı durumda. Bir de orayı haber yapın, belediye görsün lütfen.
Salih C 5 yıl önce
DÜZCE KELEŞLER BELEDİYESİ. AİLE ŞİRKETİ. BİZ DAHA ÇOK HİZMET BEKLERİZ. AK PARTİ DÜZCE'DE BÜYÜK OY KAYBINA UĞRAYACAK. VATANDAŞ KELEŞ İSMİNİ DUYUNCA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR ARTIK.
Veli 5 yıl önce
Teşekkürler öncü haber
hakan 5 yıl önce
Doğru haber. Bravo öncü. Öğrenciler de veliler de rezillik çekiyor. Acil çözüm gerekli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın