banner851

banner614

“ÖĞRETMENİM YANI BAŞIMDA” PROJESİ BAŞLATILDI

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Öğretmenim yanı başımda” projesi başlatılarak, öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklara arayarak destek veriyor.

banner846
Eğitim 27.04.2020, 16:15
2134
“ÖĞRETMENİM YANI BAŞIMDA” PROJESİ BAŞLATILDI
banner844

  Korona Virüs (COVİD-19) Pandemisi ile mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nca okullara 30 Nisan’a kadar ara verildi. İçişleri Bakanlığı’da 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkmasını sınırlandırmasının ardından evde kalan çocukların evde eğitimleri devam ediyor.

Bu süreçte Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Öğretmenim yanı başımda” projesi ile okullarda ki öğretmenler ile birlikte tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve velilerle güçlü işbirliği kurularak, okul-toplum birlikteliğinin sağlanması, sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve salgına karşı duyarlı bir şekilde mücadele edilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencileri ve velileri belirli aralıklarla arayarak destek veriyor.

Rehber öğretmenler, takip ettikleri öğrencilerle sürekli irtibat halinde kalırken, tüm öğrenci ve velilerin okul rehber öğretmenine her an ulaşabilecekleri bir sistem kuruldu. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ Salgınla mücadele sürecinde velilerimiz, öğretmenlerimiz tarafından sürekli bilgilendirilerek toplum bilincinin oluşturulmasına katkı sağlanmaktadır. Ayrıca rehber öğretmenlerimiz tarafından salgınla mücadele ile ilgili videolar, sunumlar hazırlanmakta ve Müdürlüğümüze ait sosyal medya hesaplarında yayınlanmaktadır. Büyük bir gayret ve özveri ile yaşanılan bu zorlu süreçte öğrencilerinin yanında olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz” denildi. 

Yorumlar (2)
Memet 1 yıl önce
Dersler sınıf ortamında yapılmadan ek ders ücretleri ödeniyor biliyorum.Bunun doğru olmadığını fiilen yapilmyan bir iş için yapılmış gibi kabul edilmesinin ve ücret ödenmesinin haram ve israf olduğu kanaatimi belirtmek isterim.Aksi halde kapanan işyerleri de işçilerinin maaşlarını ve mesai ücretlerini ful ve kesintisiz öderlerdi, spor kulüpleri futbolcularının maaş ve primlerini ful ve kesintisiz öderlerdi. Neden özel sektör çalışmayan işçilerine ücret ve prim ödemiyor. Devlet benden topladığı vergileri daha dikkatli harcamak zorundadır.Yarin ek vergiler ve masraflar istemiyorum.Isini kaybedene 1000 lira veriyor bir ay geçin bu parayla diyor ama 1 milyon öğretmen hiç ise gitmeden 5 ila 8 milyon arası maas +ek ders ücreti alıyor. Bu adil değildir.Devlet baba evlatları arasında ayırım yapmaz,yapmamalı,vatandaşlar olarak nimette de kulfette de eşit olmalıyız.
vatandaş 1 yıl önce
iyiki varsınız öğretmenlerimiz ...
29°
açık