banner851

banner614

ÖĞRETMENİM YANI BAŞIMDA PROJESİ DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce’de uygulanmakta olan ‘Öğretmenim Yanı Başımda’ projesi kapsamında uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler, öğrenci ve velilerin yanında olmaya devam ediyorlar.

banner846
Eğitim 20.11.2020, 17:50
805
ÖĞRETMENİM YANI BAŞIMDA PROJESİ DEVAM EDİYOR
banner844

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında eğitim faaliyetleri uzaktan sürdürülüyor. Düzce İl Mili Eğitim Müdürlüğü, bu süreçte "Öğretmenim Yanı Başımda" projesi yürütüyor.

Okul müdürleri ile birlikte tüm eğitim kademelerindeki öğrencilere akademik, sosyal ve duygusal gelişimlerinin desteklenmesi ve velilerle güçlü işbirliği kurularak, okul-toplum birlikteliğin sağlanması, sürecin en verimli şekilde değerlendirilmesi ve salgına karşı duyarlı bir şekilde mücadele edilmesi amaçlanıyor.

PROJE NASIL İŞLİYOR?

Proje kapsamında; öğrencilerin sosyal, psikolojik ve akademik gelişimleri için öğretmenler, rehberliğini yaptıkları sınıflardaki öğrencilerini ve velilerimizi belirli aralıklarla arıyor.

Rehber öğretmenler böylece takip ettikleri öğrencilerle sürekli irtibat halinde kalıyor.

Salgınla mücadele sürecinde veliler de öğretmenler tarafından sürekli bilgilendirilerek, toplum bilincinin oluşturulmasına katkı sağlanıyor. Ayrıca rehber öğretmenler tarafından salgınla mücadele ile ilgili videolar, sunumlar da öğrenci ve velilerle paylaşılıyor.

EBA Destek Noktalarının kurulmasıyla tüm öğrencilere EBA erişiminin sağlanabilmesi için gerekli önlemler de alınmaya devam ediliyor. Evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan öğrencilerin EBA Destek Noktalarına yönlendirilerek takipleri yapılıyor.  Erişim problemi yaşayan öğrenciler okul müdürlüklerine başvurabiliyor.

Yorumlar (2)
Hayda 6 ay önce
Dini kurslara virüs girmiyor mu okullar kapalıysa dini hafızlık kurslarının tamamının kapanmasiblazim.cocuklat okulda serviste dikkat etmiyor.sinifta bağırarak ders işlenecek öğretmen öğrenci herkese bulaşacak kapatilsin
Hayds 6 ay önce
Sayın valim kuran kursları açılacakmış kurslara virüs girmiyor mu çocuklar serviste okulda dikkat edemiyor.okullar nasıl kapalıysa hafızlık vs dini kursların
11°
hafif yağmur