banner851

banner955

“ÖĞRETMENİMİZİ GERİ İSTİYORUZ”

TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 2/F sınıfı öğretmeni Ekrem Yedikardeş, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevden alındı. Sabah okula gelen öğrenciler öğretmenlerini göremeyince şok oldu. Aileler okula gelerek çocuklarını sakinleştirmeye çalışırken okul yönetimine de aldığı bu karardan dolayı tepki gösterdi.

Eğitim 13.09.2022, 13:30 14.09.2022, 13:54
24826
banner1032

Olay bugün sabah saatlerinde TOKİ Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda meydana geldi. Okulun 2/F sınıfı öğrencileri sabah okula geldiklerinde çok sevdikleri öğretmenleri Ekrem Yedikardeş’i sınıfta göremeyince nedenini sordu.

Öğretmenlerinin görevden alındığını öğrenince ağlamaya başlayan öğrencilerin gözyaşlarını gören vatandaşlar da üzülerek duruma tepki gösterdi.

Haberi alarak okula gelen veliler çocuklarının ağladığını görünce bir yandan çocuklarını sakinleştirmeye çalıştı bir yandan da hem veliler hem öğrenciler tarafından bu kadar sevilen bir öğretmenin görevden alınmasına tepki gösterdi.

VELİLER VALİ İLE GÖRÜŞECEK

Okul yönetimi tarafından görevden alınan öğretmen Ekrem Yedikardeş’in Gölormanı Köyü İlkokulu’na görevlendirildiği kaydedildi. Öğretmenlerini geri isteyen öğrenci ve veliler, konuya ilişkin bugün Düzce Valisi Cevdet Atay ile görüşecek.

Velileri Vali Atay ile yapacakları görüşmede kararın geri alınmasını ve Öğretmen Ekrem Yedikardeş’in görevine iade edilmesini talep edecekleri öğrenildi.

Öte yandan okul yönetiminin hani gerekçeyle öğretmeni görevden aldığı henüz bilinmiyor.

banner844
Yorumlar (11)
Halk 3 hafta önce
Çocuklar orda şiddetten bahsediyor farkindamisiniz bilmem ama konu iç yüzü farklı Çocuklar kulak çekilmiş cetvel yemişler öğrenci orda diyorki gıcık nefretle sevgi anlamadım
Allah beter etsin hepsini 3 hafta önce
Bu sendikalar eğitim sistemini mahvediyor, kendilerini bir halt sanıyorlar, o sendikalara üye olan öğretmenlere bir tek sorum var, sizler üye olarak yönetime seçtiğiniz kişilerin ceblerini doldururken kârınız ne oluyor hamallıktan başka, cevap yazında görelim. Sendikacı olunca atama yetkilisi gibi, yerlerine teslim edercesine tavırlarda bulunmak vs. kimsiniz ya kim, gelin benim ilcemdede yapın bakalım. Hangi görüşün sendikası olursa olsun hepsi de aynı, kan emici şuluk gibisiniz.
hasan 3 hafta önce
okul yönetiminin öğretmeni görevden alması gibi birşey kanunen mümkün değil okul yönetimi değil valilik almıştır. öğretmenin sendikasından dolayıda okuldan müdür tarafından alınmasıda kanunen mümkün değil bilmeden konuşuyorlar okul müdürünün öyle bir yetkisi yok
Yiğit 3 hafta önce
Velilerden habersiz nasıl olurda bir müdür kafasına göre gönderir veliler hakkını arasın müdürü göndersinler
İşci 3 hafta önce
Hiçbir iyi öğretmen güler yüzlü eğitimci Sevilen sayılan Talep görülen yerde barınamaz vardır birilerinin bir gocunduğu konular....
Uğur 3 hafta önce
Sürgün yemiş belli
Asabi 3 hafta önce
Saçmalamayın! Okul idaresinin bir öğretmeni görevden alma yetkisi yoktur. Ne kadar cahilsiniz
Meyve veren ağaç taşlanır 3 hafta önce
Ekrem öğretmen 25 yıl önce ogretmenimdi çok iyi bir öğretmen çok iyi bir insandır. Bazı insanlar hırslarınin inatlarinin sonucunda suçu olmayan insanlara zarar vererek amaçlarına ulaşmaya çalışırlar. Ekrem öğretmen de böyle bir insanın kurbanı oluyor. Buna sebep olan aracılar ALLAH A nasıl hesap verecekler. Artık öyle bir zamandayiz ki resmi kurumlarda tanıdığın olsun yeter her istediğin olur. Veli sikayetciyse sınıfını değiştirebilir çocuğunun okulunu değiştirebilir. Yıllarca öğretmenlik yapan birine yapılan bu haksızlığa göz yumanlari ALLAH AFFETMESİN. Biz ogretmenimizin yanındayız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı