banner851

banner955

Öğretmenlere"Afet"Eğitimi Verilecek

MEB ve Kızılay işbirliği ile öğretmenlere afetlere hazırlıklı olmaları ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmeleri için eğitim verilecek

Eğitim 04.07.2008, 12:56
228
Öğretmenlere

Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay'ın işbirliği ile başlatılacak olan çalışmayla , öğretmenlere afetlere hazırlıklı olmaları ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmeleri için eğitim verilecek.

Kızılay'dan yapılan açıklamada, Türk Kızılay'ı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ''Toplum Liderlerinin Teşkilatlandırılması Projesi, Afet Zararlarının Azaltılması ve Toplumu Harekete Geçirme Programı'' kapsamında iş birbirliği protokolü imzalanacağı bildirildi.

Öğretmenlerin afetlere hazırlıklı olması, öğrencileri afetler konusunda bilinçlendirmeleri ve buna uygun yaygın eğitim programlarının gerçekleştirilmesi amacıyla yapılacak iş birliği protokolü, MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül ile Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Tekin Küçükali tarafından 7 Temmuzda imzalanacak.

Çalışmayla öğretmenlere eğitim verilecek, güvenli yaşam kültürünün geliştirilmesine yönelik yaygın eğitim programları hayata geçirilecek.

Yorumlar (0)