banner851

banner955

Okullar artık tasarruflu ampul kullanacak.

Okullardaki elektrik giderleri dikkat çekerken Milli Eğitim Bakanlığı tasarrufu sağlamak için tasarruflu ampul modeline dönüyor.

Eğitim 10.10.2008, 09:29
197
Okullar artık tasarruflu ampul kullanacak.
banner1032

Okullarda yaşanan elektrik faturası giderleri ile ilgili yapılan araştırmalar Milli Eğitim Müdürlüğünü harekete geçirdi. Düzce'deki okullarda da yaşanan fatura sorununa çözüm bulundu. Artık okullardaki ampuller 10 gün içinde tasarruflu ampullerle değiştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik "enerji tasarrufu" konusunda bir genelge yayınlayarak okulların tasarruflu ampuller kullanması talimatı verdi. Genelgeye göre elektrik enerjisinden en verimli şekilde yararlanmak ve en az enerji kullanarak en çok fayda sağlamak amacıyla, il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul, kurum, öğrenci pansiyonu, hizmetiçi eğitim enstitüsü gibi tüm bina ve tesislerde tasarruflu ampule geçilecek.

Mevcut floresan ampuller ömürlerini doldurduğunda ince tip floresanla değiştirilecek. Tüm kurumlar çalışmalarını 20 Ekim’e kadar tamamlayacak ve bilgiler 20-24 Ekim tarihleri arasında elektronik ortamda girilecek.

banner844
Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur