banner851

banner614

OKULLAR AYRILIYOR

banner619

4+4+4 yasası ile 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren, ilköğretim okulları ilkokul-ortaokul olarak ayrılacak. MEB tarafından il ve ilçelere gönderilen talimatla gerekli çalışmalar başlatılırken , Düzce’de de oluşturulan komisyon tarafından bir ön çalışma yapıldı.

banner846
Eğitim 21.05.2012, 19:25
215
OKULLAR AYRILIYOR
banner844

1997 yılında uygulamaya geçilen 8 yıllık kesintisiz eğitimde birleştirilen ilkokul ve ortaokullar yeniden ayrılıyor. Yeni eğitim sistemi ile 2012-2013 eğitim öğretim döneminde ilköğretim okulları ilkokul ve ortaokul olarak eğitimine devam edecek. Düzce’de Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyon hangi okulların dönüşüme uğrayacağı konusunda çalışmalara devam ederken, önümüzdeki günlerde ilkokul ve ortaokul olarak kalacak okulların belli olacağı öğrenildi. Yapılan çalışmalar kapsamında, Uzunmustafa, İsmetpaşa, 23 Nisan, Gazi Mustafa Kemal okullarının ilkokul, Mustafa Kemal,Namıkkemal, Cumhuriyet ve Bilgi ilköğretim okullarının ortaokul, Hürriyet İlköğretim okulunun ise imam hatip ortaokul olarak düzenleneceği duyumu alındı.

Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kurulan komisyonlarca yapılan ilkokul-ortaokul ayrımı çalışmalarının ardından okulların norm kadrolarının yeniden belirlenecek. İlkokullardaki fiziki planlama çalışmaları il milli eğitim müdürlüklerince yürütülecek. Okulların yeniden düzenlenmesi, yapılan değişikliklerle öğrenci ve velilerin mağdur edilmemesi için yapılacak çalışmaların görüşüldüğü komisyon toplantılarında bu hususlar dikkate alınacak.  

Yorumlar (0)