banner851

banner614

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velinin beklediği “okullar ne zaman ve hangi şekilde açılacak?” sorusunun cevabını yazılı bir açıklama yayımlayarak verdi. Yüz yüze eğitime ilişkin açıklamada bulunan Bakan Özer, "6 Eylül'de tüm kademelerde haftada 5 gün, yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece tam zamanlı yüz yüze eğitimi sürdürmek." değerlendirmesinde bulundu.

banner619
Eğitim 19.08.2021, 21:45 20.08.2021, 16:59
1526

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yayılımını hızla devam ettiren koronavirüs salgını her alanı olduğu gibi eğitim alanını da etkiledi. 2020 yılının mart ayında ilk vakanın Türkiye’de görülmesi ile başlayan süreçte yüz yüze eğitime ara verildi ve o tarihten itibaren çevrim içi eğitim modeline ağırlık verildi.

Koronovirüs salgının önüne geçilebilmek için tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aşı seferberliği başlatıldı ve 1 Temmuz tarihi ile ‘tam normalleşme’ sürecine geçilmiş olundu.

Bu kapsamda COVİD-19 ile mücadelede en önemli silah olan aşı ile toplum bağışıklığı sağlanırken gözler 2021-2022 eğitim öğretim yılına çevrildi. Okulların ne zaman ve hangi şekilde açılacağı merak konusu olurken Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.  

“6 Eylül'de tüm kademelerde eğitime başlıyoruz”

6 Eylül'de tüm kademelerde haftada 5 gün, yüz yüze eğitime başlanacağını belirten Bakan Özer, “Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece tam zamanlı yüz yüze eğitimi sürdürmek. Okullarda eğitim, ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak gerçekleştirilecek. 1 Eylül-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimize yönelik uyum eğitimleri yapılacak." ifadelerinde bulundu.

Bakan Özer, öğretmenlerin en az bir doz aşılanma oranının dün itibarıyla yüzde 80,34, iki doz aşılanma oranının ise yüzde 69,73 olduğunu açıkladı.

Öte yandan Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz." dedi.

Yorumlar (0)