banner851

banner614

“OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR”

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki tüm okulların yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını döneminde MEB ve TSE tarafından devreye alınan kriterleri yerine getirerek yüz yüze eğitime dönüşte büyük önem taşıyan "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandığını duyurdu.

banner619
Eğitim 13.01.2021, 16:40 13.01.2021, 15:49
1574
“OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR”

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının en ağır şekilde etkilediği alanlardan biri de eğitim oldu. Türkiye’de 2020 yılı mart ayı itibariyle ara verilen yüz yüze eğitim faaliyetlerine eylül ayından itibaren kademeli olarak denense de vaka sayılarının artmasıyla geri adım atıldı. Halihazırda eğitim-öğretim faaliyetleri çevirim içi olarak uzaktan sürdürülse de yüz yüze eğitime geçiş için okullardaki tüm hazırlıklar salgın kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda salgınla mücadele için yüz yüze eğitim faaliyetlerinin "güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam" standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla sürdürülebilir bir sistem yönetimi planlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı.

TÜM OKULLAR DENETİMLERDEN GEÇTİ

Düzce’deki tüm okulların da başvurusu değerlendirildi. "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" kapsamında TSE’nin görevlendirdiği 19 tetkikçi yardımıyla okulları tek tek denetledi. Denetimler sonucu Düzce il genelindeki tüm okullar gerekli şartları yerine getirerek “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazandı.

“OKULLARIMIZ YÜZ YÜZE EĞİTİME HAZIR”

Konu ile ilgili Düzce İl MEM’den yapılan açıklamada, “Yüz yüze eğitim başlamadan velilerin, öğrencilerin ve toplumun nazarında okullarımızın hazır olduğunun en önemli göstergesi olan OKULUM TEMİZ belgesini tüm okullarımız kriterleri tamamlayarak hak kazanmışlardır. Bu süreçte TSE tarafından yetkilendirilen 19 tetkikçi arkadaşımız görev almışlardır.

“1 YIL BOYUNCA GEREKLİLİKLERİ YERİNE GETİRECEKLER”

Pandemi döneminde en hassas kurum olan okullarımız belgelendirme sürecinde taahhüt ettikleri gerekleri 1 yıl boyunca devam ettireceklerdir. 1 yıl sonra yenileme başvurusu yapıp tekrar denetime tabi tutulacaklardır. Bu süreçte yapılacak olan şikayetlerin ve itirazların başvuru yeri Müdürlüğümüz İSGB Okulumuz Temiz Bilgi Merkezi'dir” ifadelerine yer verildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Vatandas 9 ay önce
Nereye hazir ya daha kendi bahcesi icinde 2 katli 6 odali anasinifini bile acamiyorsunuz korkunuzdan kimi kandiriyorsunuz heryer rezillik pislik
vatandaş 9 ay önce
Okullar habersiz yıl içinde denetlenmelidir, bir sonraki seneye bırakmayın.