banner851

banner614

Okuma yazma kursu açılışına Kılınç'ta katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okuma yazma bilmeyen vatandaşlara Halk Eğitim Merkezi'nde okuma yazma kursu açıldı. Açılışa katılan Vali Bülent Kılınç, okumanın yaşı yok dedi.

banner619
Eğitim 08.09.2009, 12:39
206
Okuma yazma kursu açılışına Kılınç'ta katıldı.

8 Eylül dünya okuma yazma gününde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde okuma yazma bilmeyen vatandaşlara okuma yazma kursu açıldı.

Düzce Valisi Bülent Kılınç burada yaptığı konuşmada okuma yazmanın medeniyetin gereği olduğunu ve herkesin okuma yazma bilmesi gerektiğini vurguladı. Kılınç, bilgi çağına girilen bir dönemde okuma yazma bilmeyenin çok zorluk çekeceğini ve herkesin okumak ve yazmak  için çaba göstermesi gerektiğini belirtti. Düzce'de okuma yazma oranının % 98 civarında olduğunu ve geri kalan % 2'lik kısmın da kendi çapında okuma yazma bildiğini söyledi. Çocuklara da okuma yazma konusunda nasihatlar veren Kılınç, "Çok değil her gece yatmadan önce yarım saat kitap okuyun." diyerek sözlerini noktaladı.

Kılınç'ın ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer açılan kursların herkese faydalı olması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Konuşmaların ardından kursiyerlere kitaplar dağıtıldı.

banner844
Yorumlar (0)