banner851

banner614

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT!

banner619

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Düzce Şube Başkanı Şafak Duman, yeni eğitim yılı değerlendirmesinde önceliğin maneviyat ve ahlaka verilmesi gerektiğini söyledi. Duman ayrıca Sınıflardaki akıllı tahtalar ve dağılan tablet bilgisayarlarda öncelikle ahlaki bilgilerin verilmesi gerektiğini savundu ve ekledi: “yoksa o tahtalar akıllı olamaz. “dedi.

banner846
Eğitim 27.09.2015, 17:13
4289
ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT!
banner844
Şuurlu Öğretmenler Derneği Düzce Şubesi, yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili değerlendirme yaptı.   Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Düzce Şube Başkanı Şafak Duman, imzalı yazılı açıklamada Düzce’de son yıllarda eğitim alanında atılan adımlarla başarı oranının Türkiye ortalamasının üstüne çıktığı vurgulandı. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak yerelde ve genelde dikkat çekmek istedikleri noktaları bildiren Duman,  ilk olarak kırtasiye malzemelerine işaret etti ve sağlık ve kültür sorunları barındırdığını öne sürdü.

O TAHTALAR AKILLI OLAMAZ!

Ders kitaplarında kullanılan çoğu metin ve görsellerin batının inanç ve kültür öğelerini yansıttığını ifade eden Duman, okullarda dağıtılan tabletleri eleştirerek “Kitap, tablet ve akıllı tahtalar besmele ile açılmıyorsa, helal kazanılmış 1 liranın haram 10 liradan üstün olduğunu anlatmıyorsa, yerçekimi kanununu bulandan bahsettiği kadar bu kanunu koyandan bahsetmiyorsa ortada ciddi sorunlar var demektir ve bunların akıllı olduğu söylenemez.”dedi.

TESETTÜR SORUNU DEVAM EDİYOR!

Okullara güvenlik personeli sağlanması, nöbete ücret verilmesi, istemeyen öğretmene nöbet yazılmaması, Sınıf mevcudu kalabalık olan merkezi okullarımıza mümkünse derslik açılması değilse kayıt bölgelerinin daraltılarak çevre okullarla sınıf mevcutlarında denge sağlanması gibi noktalara değinen ÖĞDER Düzce Şube başkanı Duman, Tesettür sorunun da devam ettiğini belirtti.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT!

Ülkemizin kanayan yarası terör, cinsellik-alkol-uyuşturucu-ahlaki çöküntü, yıkılan-parçalanan aileler, canlıya uygulanan şiddet, sapık cinsel tercihler, faiz sebepli borç batağına saplanmış çalışanlar, tarihi-milli-manevi değerlerinden habersiz gençlerin sayısındaki artış gibi önemli problemlerin eğitimdeki maneviyat eksikliğinden kaynaklandığını savunan Duman, önceliğin ahlak ve maneviyata verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Yorumlar (25)
MN 6 yıl önce
M.N doğru söylüyorsu ahlak önce ailede verilir ama şurda yanlışsın çocuğunun istikbalini düşünen önce ahlaklı çocuklar yetiştirmeli bence istikbalini düşünen bunlarla uğraşmaz demişsin ama etrafımızda okadar okumuş ama ahlak yoksunu insan varki :(
selma 6 yıl önce
Güzel şeylerden bahsetmiş ahlaki eğitim şart tabi ki ama ailede olacak ahlak! Bir de araya nöbet ücretini sıkıştırma olmamış...
tv dizileri 6 yıl önce
Önce dizilere de çeki düzen verilsin
M.N 6 yıl önce
Çocuğunuza ahlakı okullda öğretecekseniz geç kalmışsınız demektir. O öğreneceğini artık öğrenmiştir. Zaten çocuğunun istikbalini düşünenin de bunlarla işi olmaz.
aziziyeli 6 yıl önce
bizim mahallenin ahlanı düzeltin her şeyi düzelir
işin aslı 6 yıl önce
ahlak maneviyat din inanç olmazsa süper hırsızlar profesyonel katiller yetişir polis insanın kalbinde olacak
muallim 6 yıl önce
Sorunlara yüzeysel deginmissiniz ama asıl önemli hususlarda bunlar bence süslü laflara gerek yok
BEN BULAMADIM 6 yıl önce
ÇOCUĞUMA NASRETİN HACA RESİMLİ KALEMKUTUSU ARADIM YOK ABUK SABUK RESİMLER VAR HEPSİNDE BU KONUYA NİYE KİMSE İLGİLENMEZ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu