banner851

banner955

ÖNEMİ GÜNDEN GÜNDE ARTIYOR…

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Volta Motor arasında "Derslik, Atölye Yapımı ve Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı. Protokol kapsamında Volta Motor, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 5 derslik ve 1 atölye inşaatı, elektrikli araçlar atölyesinin donanımı yapacak.

Eğitim 20.04.2022, 12:30
2069
ÖNEMİ GÜNDEN GÜNDE ARTIYOR…

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, elektrikli araçlara olan ilgi günden güne artarken oluşacak personel ihtiyacını karşılamak amacıyla düğmeye bastı.

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı/Elektrikli Araçlar Dalı açılması için düğmeye basıldı.

Bu konuda işbirliği için de Düzce Valisi Cevdet Atay’ın onayıyla yapılan görüşmeler neticesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile elektrikli araçlar sektöründe üretim yapan Volta Motor ile protokol imzalandı.

Protokol kapsamında Volta Motor tarafından okulda 5 derslik ve 1 atölye inşa edecek. Elektrikli araçlar atölyesinin donanımı da firma tarafından yapılacak ve eğitimde işbirliği sağlanacak.

Alanın öğrenci kabulüne başlamasıyla birlikte elektrikli araç alanında ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesiyle birlikte istihdamın da arttırılması amaçlanıyor.

Yorumlar (1)
Ali 8 ay önce
Volta motor önce sattığı motorların servisini ve tamirini düzgün yaptırsın.dandik servislerle hizmet vermeye çalışıyorsunuz
Yeni Sayımız