banner851

banner614

ONLAR HALA OKULA GİDEMEDİ!

Okullar açılalı üç hafta oldu ancak onlar hala okula gidemedi. Yeşil Düzce Eğitim Uygulama Okulu İş Eğitim Merkezi öğrencileri servisleri olmadığı için okula başlayamadı. Veliler bugün Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdi.

banner619
Eğitim 03.10.2012, 17:18
135
ONLAR HALA OKULA GİDEMEDİ!

Okulların açılmasının üzerinden yaklaşık üç hafta geçti ancak Düzce Eğitim Uygulama Okulu İş Eğitim Merkezi öğrencileri bu dönem okula hiç gidemedi. Yaklaşık 170 engelli öğrencinin okula gidememe nedeni ise velilerin iddiasına göre Milli Eğitim Müdürlüğü’nün servis sorununu hala çözmemesi.
 
 
Bundan önceki yıllarda engelli öğrencileri taşıyan servisler bu yıl öğrencileri almak için evlerin önüne gelmedi. Velilerin araştırmaları üzerine iddiaya göre Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı ihalede bakanlığın taşımacılık için ayırdığı ödenek servis şoförlerine yetersiz geldi. Bu sebeple de henüz bir anlaşma sağlanamadı. Bir çok veli engelli çocuklarını okula götürmek için imkanın olmadığını söylerken, bugün sorunun giderilmesi için Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet dilekçesi verdiler.
 
Veliler servis sorununun bir an önce çözülmesini ve çocuklarının okula başlamasını isterken şimdi İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyu çözüme kavuşturması bekleniyor

banner844
Yorumlar (0)