banner851

banner614

ORTAOKUL VE LİSELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM HEYECANI

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir uzaktan eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri, kademeli normalleşmeyle bugün yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de yüz yüze eğitime başladı.

banner619
Eğitim 07.06.2021, 10:26 07.06.2021, 18:38
759

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kademeli normalleşme takvimi kapsamında, 1 Haziran itibariyle Türkiye’de yeni bir döneme girdi. Salgının seyrinin yavaşlamasıyla geçen hafta ilkokul öğrencilerinin yüz yüze eğitim faaliyetlerine yeniden başlandı.

Bu hafta itibariyle de ortaokul ve lise öğrencileri uzun bir sürenin ardından yeniden okullarının yolunu tuttu.

Bir süredir uzaktan eğitim gören öğrenciler, sınıflarda koronavirüs kapsamındaki tedbirlerine uyarak dersbaşı yaptı.

Düzce’de okullarının bahçelerinde fiziksel mesafeye uyarak, sıraya giren öğrenciler, yine maske ve mesafe kurallarına göre sınıflarına girdi.

Okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyecanını yaşayan öğrenciler büyük uzun bir sürenin ardından yüz yüze eğitim mutluluğu yaşadı.

HAFTADA 2 GÜN DEVAM EDECEK

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre okullarda eğitim seyreltilmiş bir şekilde haftada 2 gün olarak devam edecek. Öğrencilerin yüz yüze derslere katılımı zorunlu olmayıp isteğe bağlı olacak. Salgın tedbirleri kapsamında okulda bütün tedbirler alınırken 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)