banner851

banner614

ÖSS'de başarı

ÖSS 2008'de en başarılı okullar arasında Düzce'den okullarda yer aldı.Meslek liseleride kendi branşlarında Türkiye dereceleri yaptılar.

banner619
Eğitim 03.01.2009, 18:10
202
ÖSS'de başarı

2008-ÖSS’de başarılarıyla öne çıkan ortaöğretim kurumları belli oldu. ÖSYM tarafından hazırlanan “Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları Kitabı”na göre, 2008’de en başarılı ilk 50 lise arasında çoğunlukla devlet okulları yer aldı. Bu okullar arasında genel liseler yer almazken, başarılı liseler anadolu, fen ve özel fen liseleri türlerinden oluştu.ÖSYM,  liseler tarafından merakla beklenen sonuçlar kitabını yayımlandı. Şampiyon okulların, büyük şehirlerin yanı sıra Anadolu’dan çıkması dikkati çekti. Konya, Denizli, Mersin, Diyarbakır, Muğla, Samsun, Tekirdağ, Isparta, Malatya, Niğde, Çanakkale, Batman, Balıkesir, Kastamonu, Sakarya, Sivas, Eskişehir, Kocaeli, Kırıkkale, Elazığ, Kırklareli, Bursa, Osmaniye, Zonguldak, Kırşehir, Aksaray, Edirne, Sinop, Karaman, Tokat, Yalova, Düzce, Erzincan’dan ortaöğretim kurumları “başarılı liseler“ sıralamasına girdi. Diyarbakır’dan bir okul da ilk 10’da girmeyi başardı. Listede Düzce Fen lisesi de Türkiye'deki ilk 50 okul arasında Malatya Fen Lisesinin ardından 49. sırada yer aldı.

Düzce'nin ÖSS başarısında alt sıralarda yer alması nedenleri arasında sayılan meslek liseleride bu yıl Türkiye çapında dereceler yaptılar.Endüstri meslek lisesi kendi dalında sayısalda 1 de Türkiye 3.sü ,eşit ağırlık 1 de Türkiye 3.sü ,sözel 1 de de Türkiye 2. si oldu.Anadolu Ticaret meslek lisesi sözelde ve ve eşit ağırlıkta Türkiye birincisi,sayısalda da Türkiye ikincisi oldu.Kız meslek liseside kendi kategorisinde Türkiye sıralamasında 5. ile 7. sıralarda yer aldı.

 

banner844
Yorumlar (0)