banner851

banner955

ÖZLÜ: DÜZCE EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de ikili eğitimin sonlandırılması ve şehir içindeki okulların taşınması için gerçekleştirdiği eğitim seferberliğine yönelik attığı adımlar sürüyor. Haziran ayı içerisinde protokolü imzalanan 24 derslikli Azmimilli İlkokulu’nun yapımı için ilk kazma vuruldu.

Eğitim 03.11.2021, 17:00 04.11.2021, 14:41
2795
ÖZLÜ: DÜZCE EN İYİSİNİ HAK EDİYOR

Aziziye Mahallesi’nde yapımı devam eden Kasım Aktaş Ortaokulunu inşaatının yanı sıra Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehir içindeki okulların taşınması ve ikili eğitimin sonlandırılması adına attığı adımlardan bir diğeri olan Azmimilli ilkokulunun yeni yerinde yapımı için çalışmalara başlandı.

Azmimilli Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Düzce Belediyesi’ne ait olan alana 24 derslikli ilkokulun yapımı için Haziran ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi arasında protokol imzalanmıştı. Projelendirme çalışması ve gerekli adımların atılmasının ardından okulun yapımı için ilk kazma vuruldu.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temelin kazılması için çalışma başlatıldı. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen temel kazma işleminin ardından ihaleyi alan firma tarafından okul inşaatına başlanılması hedefleniyor.

KISA SÜREDE BİTİRİLİP İNŞAATINA BAŞLANMASI İÇİN TESLİMİ YAPILACAK

Düzce’de eğitimin kalitesini arttırmak adına adımlar attıklarını dile getiren Başkan Özlü, “Okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmeyle başladığımız çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Bir yandan iş insanı Kasım Aktaş’ın büyük destekleriyle yapımı devam eden 48 derslikli ortaokul inşaatımız devam ederken, 24 derslikli Azmimilli İlkokulunun inşa çalışmalarını da başlatmış bulunuyoruz. Ekiplerimiz tarafından okulun temelinin kazılmasına başlandı. Kısa sürede bitirilip inşaatına başlanması için teslimi yapılacak. İkili eğitime son verme hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğimizin bilinmesini isterim. Tüm çabamız, şehir merkezimizin daha sağlıklı hale getirilmesi olmasının yanında çocuklarımızın sağlıklı, nezih ve daha güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak. Düzce, en iyisini hak ediyor. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar (6)
Ziyade 1 yıl önce
Acil bogazicinede lise şart çocuklar okul olmadığından okumuyor kız çocukları
okan 1 yıl önce
sayin faruk özlü birde konuralp ilkögretim okulunu yenileseniz.
irfanyavuz 1 yıl önce
Yeni yeri park alanı olarak ayrılmış alandı düne kadar. İnsanlar park var düşüncesiyle ev aldılar arsa aldılar yatırım yaptılar. Ya okulun eski yeri eski yerine ne olacak.
irfanyavuz 1 yıl önce
Daha önce imar planlarında okul rezerv alanı olarak belirtilen alana yapılsaydı bu okul. Böylece park alanı olarak belirlenen şimdi temel kazılan alan da park olarak kalsaydı. Öyle anlaşılıyor ki Haziran ayında işler değişmiş. Bu güne kadar park alanı olan yer bir anda okul oluyor insanlar park var diye ev arsa atın alıyor. Sonra bir bakıyorsunuz imar planlarını değiştirmişler.
can 1 yıl önce
NUSRETDIN MAHALESI BOYU VE INKILAP SK BOYU BERBART ELETERIK TELERI RIRAFO OLMUS ÖRÜMCEK AGASI NEDEN YER ALTINA ALINMAZ ELETIRIK TELERI SAYIN BASKAN ORDA ATIL YIKILMAMIS EVLER VAR PIS KÖMÜR YAKARLAR
YAVUZ0881 1 yıl önce
Içi boş beton yığınlarını istemiyoruz gençliğin çocuklarımızın aldığı puanlar ortada milleti cahil yobaz olması için elinden geleni bırakmadı ikrarınız ve zihniyetiniz bina yapsanız neye fayda YAZIKLAR olsun göz boyamaktan başka bir şey değil yapılanlar
Yeni Sayımız