banner851

banner614

ÖZLÜ, MİNİKLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Merkez Yenimahalle İlkokulu’nu ziyaret etti. Burada konuşan Özlü, Düzce’nin başarı sıralamasını artırmak için daha çok çalışacaklarını belirterek, “Çocuklarımız artık 4.sınıftan itibaren kod yazmaya başlıyor. Artık robot yapacaklar. Düşünen ve çalışan bir nesil yetiştiriyoruz” dedi.

banner619
Eğitim 18.01.2018, 12:53 18.01.2018, 15:35
1147

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzcespor’un kaderini  belirleyecek toplantı sonrasında Merkez Yeni Mahalle İlkokulu’nu ziyaret etti. Özlü’ye ziyaretinde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin eşlik etti.Sınıfları tek tek gezen Bakan Özlü öğrencilerle sohbet etmesinin ardından her birine yarıyıl kitabı dağıttı. Bir öğrenci Özlü’nün yanına gelerek “Sizin yardımcınız kim? Bu insanlar neden sizinle birlikte geldi?” sorularına içtenlikle cevap verdi.

Girdiği her sınıfın tahtasında, “Ali Robot yapsın, Ayşe kodlama öğrensin. Düzce kodluyor” yazısını gören Özlü, yeşil tahtaya tebeşirle imzasını attı.“Düşünen, çalışan bir nesil yetiştiriyoruz”
Girdiği her sınıfta öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyen Bakan Özlü ziyareti sonrasında yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Çocuklar tatil zamanı dinlenecekler, ders zamanı çalışacaklar. Aslında en kutsal meslek öğretmenlik. Bakın çocuklarımızı emanet ediyoruz. En değerli varlıklarımız çocuklarımız. O yüzden öğretmenlik mesleğinin saygınlıklarının artırılması konusunda daha çok çalışacağız. Düzce’de de öğretimin seviyesinin yükselmesi, daha başarılı gençlerin olması için zaten çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Düzce’den daha yüksek puan alan, daha iyi üniversitelere giden öğrencilerimiz olacak. Eskiden “Ayşe topu at, Ayşe ip atla” gibi şeyler vardı. Bakın artık çocuklarımız 4.sınıftan itibaren kodlama dersi görüyor. Çocuklarımız artık kod yazacaklar. Çocuklarımız artık robot yapacaklar, icat yapacaklar. Dolayısıyla düşünen, çalışan bir nesil yetiştiriyoruz.”

Burada Düzce programı sona eren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (6)
DÜZCELİ81 4 yıl önce
HEP FASA FİSO...
Ali 4 yıl önce
Okul müdürü Isa beyi tebrik ederim.Guzel calsimalara imza atiyor.Kodlamanin önemini vurgulamasi ayrica takdire şayan bir davranıştır
Apo 4 yıl önce
İnanmadım. İnanmayacagım.
Nasıl inanalım 4 yıl önce
15 yılda 6 kez program değişimine mi inanalım. ''Her okulu imam hatip yaptık' diye müjde veren Akp'li büyüklerin trunları Amerikan, Fransız kolejinde neden okuyor?
Can 4 yıl önce
Duzce kodluyor projesi daha da genişlemeli ve her cocuga ulasilmali.
Teknolojiden önce zihinle 4 yıl önce
Teknoloji söylemleri güzel ama bu bürokrasi yapı içinde çok zor.Her bir koltuk, makam sahibi kendini kral, bulunmaz hint kumaşı görüyor.Alttan da üste yaranma adına yıkama yağlamadan geçilmiyor.Bu zihniyet değişmeli