banner851

banner955

Panelde Öğrencilerden Mini Defile

Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen sanayinin Üniversite'den beklentileri konulu panel yapıldı. Panel öncesinde DMYO öğrencileri defile sundular.

Eğitim 01.06.2010, 15:22
237
Panelde Öğrencilerden Mini Defile

Düzce Üniversitesi tarafından sanayi ile iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile İş Kurumu Düzce İl Müdürülğü'nün katkılarıyla “Sanayinin Üniversite'den beklentileri” konulu panel düzenlendi. Panele, Vali yardımcısı Ramazan Şahin, Rektör Prof Dr Funda Sivrikaya Şerifoğlu, öğretim üyeleri, SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Metin Büyük, sanayiciler ve sanayi kuruluşlarının yetkilileri ile öğrenciler katıldı. Programın açılışnda konuşan Rektör Şerifoğlu, bilginin sanayide yatırıma dönüşmediği sürece bir anlamı olmaz. Bu nedenle bizler Ticaret Odamız aracılığı ile sanayimizlede birlikte çalışmalar yapmak istiyoruz dedi.
Konuşmanın ardından Düzce Meslek Yüksek Okulu tekstil bölümü öğrencilerinin kendilerinin tasarladıkları kıyafetlerin defilesi yapıldı. Defilede sunulan kıyafetler ve öğrencilerin kendi tasarladıkları eserleri kendilerinin sunması ve profesyonel mankeleri aratmayacak derecede başarılı sunumları büyük alkış topladı. Defilenin sonunda gelinler ve damatlar ile defileye katılan tüm öğrencilerin toplu olarak sahneye çıkmaları ayakta alkışlandı. Defilenin ardından oturum başkanlığını Prof Dr İsmail Ercan'ın yaptığı ve panelist olarak Düzce TSO yönetim kurulu başkanı Metin Büyük, sanayi kuruluşlarının yetkilileri Taner Kalkan, Orkun Türkmen, Faruk Darıyerli ve Mahmut Nuri Kızıltan katıldı. Panelin ilk konuşmacısı Metin Büyük öncelikle öğrencileri seslendi ve “sizler bizim misafirlerimizsiniz. Her türlü sorununuz oduğunda Ticaret Sanayi Odası'na gelmenizi ve bizden her türlü yardımı göreceğinizi bilmenizi istiyorum. Düzce toprak yapısı olarak en küçük üç ilden bir tanesidir. Kilis ve Yalova ile birlikte üç iliz ancak sanayi bakımından en öndeki illerden bir tanesiyiz. Bizim 13 sanayi kuruluşumuzda 10 bin işci çalışıyor. Düzce'de sanayi ile Üniversite iç içe çalışıyor. Üniversite'den bize gelecek olan her türlü teklifi emir olarak kabul ediyoruz. Sermaya ile bilgi birikimini birleştirmeyi amaçlıyoruz ve sanayicilerimizinin taleplerini dinleyeceğiz” dedi. Üç oturum şeklinde gün boyu devam eden panelde panelistiler öğrencilerden gelen sorularıda cevapladılar ve bilgi paylaşımının en üst düzeyde gerçekleştiği yararlı bir panel oldu.

Haber; H. KAYA

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız