banner851

banner614

PROJE İMAM HATİP LİSESİ AÇILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklanan sınavla öğrenci alacak okulların arasında Düzce’den de 5 okul bulunuyor. Ayrıca Düzce’ye önümüzdeki eğitim öğretim döneminde kazandırılacak, proje imam hatip lisesi de sınavla öğrenci alacak okulların arasında bulunuyor.

banner619
Eğitim 11.04.2018, 12:27 11.04.2018, 16:33
4306

Milli Eğitim Bakanlığı, 8'inci sınıf öğrencilerinin 2 Haziran'da isteğe bağlı gireceği merkezi sınavla öğrenci alacak okulları ve kontenjanları açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde toplam bin 369 orta öğretim kurumu merkezi sınavla öğrenci alacak. Bu okulların Düzce’den de 5 lisenin sınavla öğrenci alacağı bildirildi.

Öğrenciler sınav başvurularını, yarından itibaren başlamak üzere 18 Nisan'a kadar yapabilecek.
Düzce’de sınavla öğrenci alacak okullar ve kontenjan sayıları ise şöyle:
Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi 90 kontenjan
Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi 120 kontenjan
Düzce Fen Lisesi 90 kontenjan
Düzce Turgut Özal Lisesi 180 kontenjan
Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 30 kontenjan
 
Düzce’ye “Proje İmam Hatip Lisesi”
Öte yandan 1 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik ile ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar ile belirli eğitim reformu ve programları uygulayan okulların proje okulu olarak belirlenmesinin arından Düzce’ye de proje imam hatip lisesi kazandırıldı. Bakanlık tarafından açıklanan sınavla öğrenci alacak okulların listesinde 120 kontenjanlık olarak belirtilen Düzce Anadolu İmam hatip Lisesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında Tevfik İleri Ortaokulu’nda faaliyete geçecek.

Proje okullarına gönderilen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel olarak atanıyor. “Proje Okullar” ile kaliteli okul, kaliteli öğretmen ve kaliteli öğrencinin bir araya getirilmesi hedefleniyor.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (27)
domuz 3 yıl önce
salak mal domuz şeytan gıcık ökü
Arsal 3 yıl önce
Faaliyette olmayan okul listede Arsal yok.İlginç!
Düz(ce) Liseli 3 yıl önce
Adı üstünde proje okul. Mevcut hükümete yalaka yetiştirecekler. Bir milletvekili, kayırıp işe yerleştirdikleri için savunmasını Kur'an ile yapmıştı. Ne diyor her Cuma; "Akrabayı koruyup kolla diyor", demişti. Hah işte, bunun eğitimli ve profesyonellerini yetiştirecekler...
Arsal 3 yıl önce
Birazda mahalleye hikmet etsin görelim bakalım başarı durumunu
Sabırr 3 yıl önce
Düzce Arsal Anadolu Lisesi üniversite kazandırma oranı en yüksek olan okullardan biri.elini kolunu sallayan bu okulda okuyabilcek yani? Çok saçma yazık eğitimin geldiği noktaya!!!
ARSAL 3 yıl önce
Düzce nin en eski ve en köklü Anadolu Lisesi Bir çok değerli insanı yetiştiren ARSAL ANADOLU LİSESİ ni niteliksiz bir okul haline getiren ler mutlusunuzdur herhalde.
darıcı hayta 3 yıl önce
Mahallemizdeki okula gidemeyip kalıcı konutlara sürükleniyorduk her sabah.Arsal’a nakil isteyebilecek miyiz seneye?Yoksa bana yaramaz.
İmam hatipli 3 yıl önce
Proje okul denilince illa icatlarmı geliyor aklınıza kaliteli eğitim kaliteli öğretmen. Kaliteli öğenci projesi hedefleniyor haberi daha dikkatli okuyup yorumlar yapınz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın