banner851

banner614

PROJENİN KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Düzce Kodluyor" Projesinin ortaokullarından ardından liselerde de uygulanmaya başlandığını bildirdi.

banner846
Eğitim 26.10.2017, 11:20 26.10.2017, 16:40
548
banner844

‘Refah içinde bir ülke, akılcı çözümlerle teknoloji geliştirebilen ve ihraç eden bir Türkiye’ sloganlarıyla Düzce’deki ortaokullarda hayata geçirilen "Düzce Kodluyor" Projesinin kapsamı genişletildi.Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, projenin yürütüldüğü okullarda verilen ‘Kodlama ve Robotik Eğitimi’ kapsamında Fen Lisesi, Anadolu Liseleri ve Meslek Liselerinin de aralarında bulunduğu 11 farklı liseden seçilen yeterli düzeyde programlama bilgisine sahip 26 öğrenci ileri düzey programlama kursuna alındı.
Proje kapsamındaki bu kursta eğitim görevlisi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri Koordinatörleri görev alacak. Kurslar Düzce Bilim Sanat Eğitimi Merkezi-Kodlama Atöyesi´nde hafta sonları ve yıl boyu devam edecek. Seçilen öğrenciler lise öğrenimleri süresince HTML, Javascript, Bootstrap, HTML 5, programlamanın temelleri, C++, C# ve SQL dili alanlarında eğitim alacak.

"Düzce Kodluyor" ekibi çalışmalarını Dünyanın her yerinde kullanılan sosyal medya ve iletişim teknolojileri gibi ekonomik katma değeri yüksek-maliyeti az olan yazılım endüstrisi için gençleri geleceğe hazırlamak ve üreten nesiller yetiştirmek amacıyla sürdüreceği ifade edildi. 

Haber: Y. SEVER 
Yorumlar (6)
Kodlama 4 yıl önce
Tebrikler, bu proje sonunda sınavlarda birincilikleri alırız artık.Çünkü çocuklarımız kodlama bilmediği için sınavlarda başarısız oluyorlar.
yuhhh 4 yıl önce
nerden nereye bağladın . size bunu böyle satan MEM AR GE de sıkıntı var
BİR VELİ 4 yıl önce
ACABA BİZ VELİLER NEDEN BİLGİLENDİRİLMEDİ BİZ DUYMADIK
işleri reklam 4 yıl önce
işleri reklam senle ne işi var sayın veli:)
VELİ 4 yıl önce
BU ÖĞRENCİLERİ NASIL SEÇTİNİZ KİMSE DUYMADI
kafalarına göre 4 yıl önce
kafa olmadığı için elindekilerle