banner851

banner614

PTT PERSONELİNE EĞİTİM

banner619

Düzce Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PTT Başmüdürlüğü’ne bağlı birimlerde görev yapan personele çeşitli suçlara karşı mağduriyet oluşmasını engellemeye yönelik eğitim semineri verildi.

banner846
Eğitim 30.09.2017, 13:48 30.09.2017, 16:28
1155
banner844

Düzce Emniyet Müdürlüğü dolandırıcılık başta olmak üzere çeşitli olaylara karşı mücadele kapsamında diğer kurumlarla işbirliği içerisinde eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından PTT Başmüdürlüğü’ne bağlı birimlerde görev yapan personele yağma, hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık konularında eğitim verildi.Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen seminerde Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Sait Tari, katılımcılara hazırlanan görüntülü sunumu yaptı. Eğitimde, sonra dönemde artan telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı olmaları istendi.Tari seminerde yaptığı konuşmada, son yıllarda dolandırıcıların kullandığı yöntemlerin arttığını söyledi. PTT aracılığı ile yapılan dolandırıcılık konusunda çalışanların dikkatli davranmaları gerektiğini belirten Tari, böyle durumlarla karşılaşan kişinin telefonu kapatarak Polis imdat hattını araması gerektiğini ifade etti.

Tari ayrıca hiçbir kamu görevlisinin telefonda yardım karşılığında para ya da değerli eşya istemesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (1)
Duzceli 81 4 yıl önce
Ptt nin oncelikli gorevi olan postalari zamaninda dagitmalari ve onemli evraklarin muhatabina teslim edilmesi raflarda bekletilmemesi konusunda da bir egitim yaparsaniz iyi olur.