banner851

banner955

REKTÖR OLMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından, yeni rektörün belirlenmesi için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Düzce Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı yayımladı.

Eğitim 06.06.2022, 12:56 06.06.2022, 16:37
5993
banner986

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla istifasının istenmesi, gündemdeki yerini koruyor.

Çakar’ın istifasının ardından Düzce Üniversitesi’nin yeni rektörünün kim olacağı kamuoyu tarafından merakla beklenirken, YÖK yeni rektörün belirlenmesi için Düzce Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı yayımladı.

İlanda Düzce Üniversitesine rektör ataması yapılacağı bildirildi. Öte yandan adaylar 17 Haziran 2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilecekler.

İlanda rektör adayları için başvuruda istenen belgeler ise şu şekilde sıralandı:

Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, rektör adayı bilgi formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge, bulunduğu veya son görev yaptığı Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Ayrıca, Başvuruların posta yolu ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği, "[email protected]" adresine elektronik posta yoluyla da gönderilebileceği kaydedildi.

Yorumlar (6)
Tatar Muhiddin 1 ay önce
Yine bir akepeli atanacaktır.
Allah bildiği gibi yapsın 1 ay önce
Yök oyun kuranların oyuncusu olmasın, Nigar hanım görevini layıkıyla yapan birisiyd ve bunu tüm siyasiler, bürokratlar ve vatandaşlar iyi biliyor, birilerinin menfaatlnamaması yüzünden görevini yapanlar neden sorumlu tutulup geleceklerine oynuyorlar. Allah kötülüğüde iyiliği de yapanları bilir, elbet herkes vebalini bulur.
Kamil 1 ay önce
demek ki vatandaş uyuyor ,belli ki birileri CB yi ikna etmiş ki 1 sene beklemeden apar topar almışlar sence CB nin önüne giden dosyada neler yazıyor ...dikkat et öyle apar topar rektörün istifası istenmez ....ne oldu ?.... zamanla her şey ortaya çıkar ...
Kemal Kaya 1 ay önce
Rektör coktan belli formalite
(: 1 ay önce
cv yolladık hadi bakalım. maaşta anlaşabiliriz inş
Yorumcu 1 ay önce
Kim iyi çalarsa o olur
24
açık