banner851

banner614

REKTÖR’DEN YIĞILCA’YA İYİ HABER

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Yığılca Meslek Yüksekokulu’na 2 yeni bölüm açılacağını açıkladı. İki yıldır Arıcılık Bölümü öğrencilerinin eğitim gördüğü yüksekokulda açılacak bölümlerin tercih edilirliği yüksek bölümler olduğu kaydedildi.

banner619
Eğitim 17.01.2018, 17:43 18.01.2018, 09:18
1086

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit görüşmesinden Yığılca ilçesini sevindirecek bir haber geldi. İki yıldır Arıcılık Bölümü öğrencilerinin eğitim gördüğü Yığılca Meslek Yüksekokulu’nda bu yıl iki bölüm daha açılacağını açıklayan Rektör Çakar, açılacak bölümlerin tercih edilirliği yüksek bölümler olduğunu söyledi.

Arı ürünleri tedavi amaçlı kullanılacak
Yığılca'da uygulanacak Balköy Projesi'nin hayata geçmesiyle birlikte arıcılık faaliyetlerinden elde edilen ürünlerin tedavi amaçlı kullanılacağını da belirten Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi'nin Yığılca'daki etkinlik alanını her konuda geliştireceklerini vurguladı. Ayrıca Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

“Söyleyecek bir söz bulamıyorum”
Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit de yaptığı açıklamada, "Sayın Rektör Hocamızın bu örnek yaklaşımı karşısında söyleyecek bir söz bulamıyorum. İlçem adına kendisine ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Yığılca Belediyesi olarak yaklaşık maliyeti 2 milyon TL’yi bulan bir otel yapmıştık. Yığılca’mız bir yüksekokul kazansın düşüncesiyle bu otel binamızı üniversiteye tahsis ettik. Hocamızın bu yaklaşımı ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Biz de başarıları ve kalitesi ile ülkemizin bir değeri olan Düzce Üniversitemize katkı sağlamaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (8)
yığılcalı 4 yıl önce
otel 5 yıldızlıydı.2 değil en az 5 milyon ederdi.Başkan sana helal olsun.eski karakol binasını çok ucuza verdin.en az 10 bölüm açılmalıydı.
öğrenci 4 yıl önce
YIĞILCAYI TERCİH EDEBİLMEM İÇİN NE SUNABİLİR YIĞILCA.YURT VARMI GENÇLİĞİN VAKİT GEÇİRECEĞİ SOSYAL ALAN VARMI.BİLBORLARA ASILAN BİR REKLAM VARMI.GECE SOKAĞA ÇIKABİLECEKMİYİM.MİSAFİRİM GELİNCE KALACAĞI OTEL VARMI.???
Hakki 4 yıl önce
Mühendislik fakültesi dolmuyor bu bölüm mü dolacak.Allah akıl fikir versin
Yeni soyma taktiği 4 yıl önce
Yüksekokul mezunlarının istihdamı çok çok düşük.Issız nüfusu oyalama ve kurulan yerlere gelen öğrencileri ilçe için yatırım gibi görüp soyma taktiği..Yazık oraya gelecek öğrencilere.Esnaf bu çocukların geleceğini düşünmez para kazan cam sev
Ne gerek var 4 yıl önce
Her ilçeye meslek yüksekokulu açılıyor, düzce meslek yüksekokulunun bile 4 te 1 dolduğu halde yığılcaya meslek yüksekokulu açmak ne kadar mantıklı? Bu milletin parasına yazık değil mi ?
YIĞILCALI NAİM 4 yıl önce
GELSİNLER!! Yazın Fındık toplama işini onlara veririz yömyeleri de 50 TL . Filiz budama tırpan. hem çalışsınlar hem okusunlar kardeş ne muhalefet oluyorsun.
düzceli 4 yıl önce
o oteli gördüm tadlilat verin bana 2 milyon tl yi size devhasa bir bina yapayım. insaları aptalmı sandınız bu kadar para nerede harcanmış
Oktay 4 yıl önce
Üniversite öğrencileri okumaya hazırda düzce üniversiteye nezaman hazır olucak?asıl sorun bu bence.