banner851

banner955

ŞAHİN: AMACIMIZ KALİFİYE PERSONEL YETİŞTİRMEK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nın proje okulu Mevlana Meslek Lisesi’nin rekor doluluk oranına ulaştığı bildirildi. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, yaptığı açıklamada, "Amacımız sanayicimizin ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye personel yetiştirmek. Bu yıl okulumuza olan rağbetin yüzde 20 oranında artması ve tam doluluk oranına ulaşması bizleri ziyadesiyle memnun etti." ifadelerini kullandı.

Eğitim 12.08.2020, 12:25 12.08.2020, 17:52
3538
ŞAHİN:  AMACIMIZ KALİFİYE PERSONEL YETİŞTİRMEK
banner1032

Düzce'de 1943’den itibaren eğitim faaliyetlerini yürüten ve Düzce Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz yıl MEB ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yapılan protokol kapsamında, MEB tarafından “Proje Okulu” ilan edilmişti.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın destek verdiği Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'ne öğrencilerin talebi giderek artıyor.

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçlarına göre; Mevlana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin çocuk gelişim alanı yüzde 12 ile yüzde 33 aralığında 34 öğrenci alarak 2020-2021 eğitim öğretim sezonu için doluluk oranı yüzde 100 seviyesine ulaştı. Bu yıl okula nüfusa dayalı yerleşim sistemi ile 204 yeni öğrenci okulumuzu tercih ederek bu alandada doluluk oranı ise yüzde 100'e ulaştı.

TOBB’un başlatmış olduğu bu seferberliğin ülke geleceği açısından büyük önem arz ettiğini belirten Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, mesleki eğitimin ülkenin kurtuluşu olduğuna inandıklarını belirterek, “Ülkemizin üretmekten, ürettiğini ihraç etmekten başka kurtuluş reçetesi yok. Kalkınmanın en önemli adımı ihracat. Bu adımın gerçek olabilmesi için üretim, üretimin olabilmesi için de nitelikli istihdam şart. Nitelikli istihdamın ilk aktörü mesleki liselerimiz. Biz TOBB ve Düzce TSO olarak mesleki eğitime büyük önem veriyoruz. Amacımız sanayicimizin ihtiyaçları doğrultusunda kalifiye personel yetiştirmek ve istihdamlarını sağlamak. Bu yıl okulumuza olan rağbetin yüzde 20 oranında artması ve tam doluluk oranına ulaşması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Önümüzdeki yıllarda bu okullarımızdan mezun olan gençlerimizin sanayicimizin ihtiyaçlarına karşılık vereceğine inanıyor, projenin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Düzce Milli Eğitim camiamız, Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimimiz ve okulumuzun tercih edilmesinde katkısı olan velilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan 658 öğrencinin eğitim gördüğü Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ayrıca hem okul öncesi eğitim bölümü öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri hem de bölgede önemli bir gereksinim olan 3, 4 ve 5 yaş okul öncesi eğitim sınıfları da okul bünyesinde bulunurken, bu sınıflarda da toplam 116 öğrenci yer alıyor.

HABER: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
21
açık