banner614

"SANAT YAPITI OLARAK DEFTER" YARIŞMASI SONUÇLANDI

banner619

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü ile İF Elektronik Ltd. Şti. iş birliğinde bölüm öğrencileri için düzenlenen “Sanat Yapıtı Olarak Defter” yarışması sonuçları belli oldu.

banner846
Eğitim 03.07.2020, 17:30 03.07.2020, 17:39
3923
"SANAT YAPITI OLARAK DEFTER" YARIŞMASI SONUÇLANDI
banner844

Yarışma; iş insanı koleksiyoner Orhan Karadoğan’ın desteğiyle;  Düzce Üniversitesi öğrencilerinin motivasyonunu artırmak, deneyim sahibi olmalarını sağlamak ve eğitim-öğretim hayatlarına destek olmak amacıyla düzenlendi.

Yarışma sonucunda Düzce Üniversitesi öğrencilerinden; Ersin Doğan birinci olurken, Burcu Uğurlu ikinci, Güzin Dilara Kılıç ise üçüncü oldu. Ayrıca Ahmet Berkay Koçak, Elif Akıncı, Erkan Şakar ve Gülcan Keskin jüri özel ödülüne layık görüldü. Öğrencilerden; Alara Başar, Berivan Tutan, Burak Çelik, Bünyamin Kurt, Elif Paş, Emine Dertlioğlu, Gamze Acar, Gizem İnci Yazıcı, İpek Sarıçiçek, Mahsun Akelma, Merve Sarı ve Zarife Acarlı ise sergileme ödülü elde etti.

Birinci olan öğrenciye, Orhan Karadoğan tarafından 1 yıllık burs verilecek yarışma sonucunda, ödül alan ve Jüri özel ödülüne layık görülen öğrenciler, İstanbul’da galeri ve müze ziyaretlerinden oluşan sanat gezisine katılmaya ve eserleriyle Emel&Orhan Karadoğan koleksiyonuna girmeye hak kazandı.

Yorumlar (1)
mete 12 ay önce
Düzce de böyle sanatsal haberler demi okuyacaktık gözlerim yaşardı...
14°
kapalı