banner851

banner955

SANAYİCİLERE BÜYÜK DESTEK SAĞLIYOR

Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) bünyesinde faaliyet gösteren Tasarım, Prototipleme ve Test Merkezi, bölge sanayicilerine test ve analiz desteği sağlamaya devam ediyor.

Eğitim 20.08.2020, 10:50 20.08.2020, 10:52
6445
SANAYİCİLERE BÜYÜK DESTEK SAĞLIYOR
banner1032

Merkez bünyesindeki Xenon Yaşlandırma Cihazı, şehrimizde faaliyet gösteren ve yüksek oranda ihracat odaklı çalışan Fibrobeton Yapı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilen renkli beton numunelerinin ekonomik ömrünü tayin etmek için Yaşlandırma Testi hizmeti sağladı.

Xenon Yaşlandırma Testleri ile ilgili bilgi veren Tasarım, Prototipleme ve Test Merkezi personeli Öğr. Gör. İrfan Akgül, DÜBİT bünyesindeki Xenon Yaşlandırma Cihazının otomotiv, tekstil, yapı, boya, plastik ve ambalaj endüstrisi gibi çok geniş bir spektrumdaki ürünlerin doğal şartların etkisiyle ne derece yıpranıp solacağının ve ekonomik ömrünün ne kadar olacağının belirlenmesinde kullanıldığını vurguladı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) desteği ile kurulan Tasarım, Prototipleme ve Test Merkezi bünyesindeki cihazla ISO ve ASTM gibi uluslararası geçerliği olan birçok standartlarda test yapılabildiğini belirten Akgül, ortamdaki ışık, sıcaklık, nem ve basınç gibi etkenlerin, bir ürünün optik, mekanik, elektriksel ve fiziksel özelliklerini nasıl değiştirdiğini belirlemek için Xenon Yaşlandırma Cihazı’nın kullanıldığını açıkladı.

Bölge sanayicisine yurtdışı muadillerine göre daha kısa sürede ve daha ekonomik koşullarda, güvenilir test ve analiz hizmeti sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Uğur Hasırcı, kamu yatırımı ile kurulan Tasarım, Prototipleme ve Test Merkezi amacının; yaşlandırma, yanmazlık, 3-boyutlu yazıcı gibi birçok cihazıyla bölge ve ülke sanayicisine hızlı, ekonomik ve güvenilir test hizmeti sağlamak olduğunu vurguladı. 

banner844
Yorumlar (0)
30
açık