banner851

banner614

SARSILMAZ’DAN EĞİTİME DESTEK

banner619

Uzunmustafa Mahallesi’ndeki devlet arazisine Sarsılmaz firması tarafından yaptırılacak 32 derslikli Anadolu Lisesi için Düzce Valiliği’nde protokol töreni düzenlendi. “Sarsılmaz Aliş Anadolu Lisesi” adıyla eğitime kazandırılacak okul için Vali Zülkif Dağlı ile Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi adına Yönetim Kurulu Başkanı Lafit Aral Aliş arasında protokol imzalandı.

banner846
Eğitim 24.11.2017, 13:38 26.11.2017, 11:16
2717
banner844

Uzunmustafa Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait taşınmaz üzerinde Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi katkılarıyla yaptırılacak olan 32 derslikli Anadolu Lisesi için bugün imzalar atıldı. “Sarsılmaz Aliş Anadolu Lisesi”nin yapımı ile ilgili olarak Valilik Makam Toplantı Salonu’nda Düzce Valiliği ile Sarsılmaz Firması arasında protokol imzalandı.

32 derslikli Anadolu Lisesi için protokolü imzalayan Vali Zülkif Dağlı en kısa sürede bu okulun yapımına başlanacağını söyleyerek, Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi sahibi Latif Aral Aliş’e teşekkür etti.

“18 ayda tamamlanacak”
Vali Dağlı, “Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’mizin sahibi Aral Bey ile Uzunmustafa mahallemize 32 derslikli bir Anadolu Lisesi yapmak üzere protokolü imzaladık. 18 ay süremiz var. 18 ay sonra inşallah sayın Aral Bey okulumuzu yapmak suretiyle Mili Eğitim Müdürümüze teslimini yapacak. Uzunmustafa Mahallemizde bulunan okulumuz, bildiğiniz gibi eğitimin iyi olduğu, velilerin bu işin üzerinde çok daha fazla durduğu önemli bir okulumuz, öğrencilerimizin gözlerinden de bunu anlıyoruz. Hayırlı-uğurlu olsun diyorum. Aral beye böyle bir hizmeti ilimize yaptıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bugün Öğretmenler Günü olması hasebiyle de bunun ayrı bir önemi var. Bugüne denk geldi o da çok güzel bir tesadüf oldu. Yapımı da en kısa sürede başlayacağını temenni ediyoruz.”  dedi.

“Babamızın ismini yaşatmak büyük bir onur bizim için”
Düzce’ye 32 derslikli bir okul kazandıracak olan firma sahibi Latif Aral Aliş ise şöyle konuştu; “Sayın milli eğitim müdürümüzün de büyük desteği var burada. Düzce’mize aşağı-yukarı bin kişinin okuyacağı ortaokul-lise kazandırmak bize gurur kaynağı. Tabii babamızın ismini de yaşatmak büyük bir onur bizim için herkese teşekkür ederiz. Okulumuzun ismi de Sarsılmaz Aliş olacak.” dedi.

“Güzel bir yoldayız” 
Protokol töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aliş, yerli silah üretimi ile ilgili şöyle konuştu: “Bizim silahımız yerli ve milli tabii ki her şekilde büyük yatırımlar yapıyoruz. Bunları gerçekleştiriyoruz. Savunma sektörünü hükümetimiz de destekliyor. Gerekli miktarlarda gerekenler yapılıyor. Güzel bir yoldayız.”  

Haber: H. GÜRSOY 

Yorumlar (16)
murat 4 yıl önce
sarsılmaz'a teşekkürler,düzce de onlarca fabrika var ve çoğu da teşvik alarak bedavadan fabrika sahibi olan kişiler. rabbena hep bana misali düzcemize hiç bir katkıları yok.halen prefabrike eğitim görülüyor bence bu kuruluşlar yapabilirler
Düzce 4 yıl önce
Trafik sorununa bi el atin sayin valim.evimize gidemez olduk
sorun 4 yıl önce
beyköydeki imamhatipin ve ortaokulun aynı okulda eğitim yaptığını kimse bilmiyordur. pastayı düzceye veriyorsa sarsılmaz ve diğerleri bir dilimde beyköye versin ne olur... zekat bile cereceğin zaman önce kendi yakınlarından başlarsın
Beyköyluye cevap 4 yıl önce
Adam Elazığlı yıllardır düzceye ekmek yedırıyor bir sabah fabrıkayı memleketimi tasıyom derse ne yapcan o zaman Beyköy senin olsun
İmam Hatip 4 yıl önce
İmam Hatip Lisesi merkezde 1 tane acil açılmalı okula girmek istedim giremedim İmam Hatip Lisesi isteriz
İmam hatip olsun 4 yıl önce
İmamhatip ihtiyacı var, imam hatip olsun.
düzceli 4 yıl önce
Beyköylü kardeşim Sarsılmaz dan sen yemiyorsan komşun ekmek yiyordur, akraban yiyordur. Bu nankörlük niye
MAĞDURLAR 4 yıl önce
17 yıldır prefabrikte eğitim veren Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulunu gözleri görmemiş yazık. İstediğimiz gibi eleman yetişmiyor diye ağlayıp okula sitem ederler. ne diyeyim...........Buna da şükür MEB daha iyi çalışmış...............
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu