banner851

banner955

SEÇİMLERDE KIYASIYA REKABET YAŞANDI

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Seçimlerinde, eğitim alanında faaliyet gösteren sendikalar arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Düzce’de yapılan seçimlerde Türk Eğitim-Sen üyesi delegeler, diğer eğitim sendikalarına üstünlük sağladı.

Eğitim 26.09.2021, 13:15
966
SEÇİMLERDE KIYASIYA REKABET YAŞANDI

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) seçimleri Düzce’de yapıldı. Eğitim sendikaları arasında kıyasıya rekabetin yaşandığı seçimlerde, Türk Eğitim Sen Düzce Şubesi’ne bağlı öğretmenler İLKSAN delegeliğine seçildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Düzce Şubesi Başkanı İsmail Şişman,  “Düzce’de İLKSAN’ı temsil edecek iki delegenin ikisinin de Türkiye Eğitim Sen Düzce Şubesi üyesi delegeler kazanmıştır. 1996 yılında üç milyon TL zararla devraldıkları sandığı, bugün bir milyar iki yüz doksan dört milyon nakit varlığa ulaştırmışlardır. 1996 yılında emekli olan üyesine sadece bir maaş ikramiye verebilen sandığı, bugün emekli olan üyesine maaşının on katı kadar ikramiye verebilir hale getirmişlerdir. Ayrıca her geçen gün üyelerinin hizmetine sundukları misafirhaneler ile çeşitli illerde konaklamak zorunda kalan İLKSAN üyesi ve yakınları için yatırımlar yapmıştır. Ülkemizde ki OYAK, POLSAN gibi sandıklar arasında, üyelerine karşılıksız yardımlarda bulunan tek sandık olma gururunu yine Türkiye Eğitim Sen üyelerin seçtiği yönetimle başarmışlardır. Afet, doğum, evlenme, ölüm, emekli, şehit ve son olarak ta kanser hastası üyeleri için on beş bin ile kırk beş bin arası nakdi yardımı da karşılıksız verecektir. Geçtiğimiz günlerde ilimizde yapılan İLKSAN delege seçimlerini; üye sayısı TES'in iki katı olan, EBS adayları değil sandık kurularak verilen oylar neticesinde TES üyesi delegeler kazanmıştır. TES, eğitim çalışanlarının gözünde güvenilir bir sendika olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Eğitim adına elini taşın altına koyan etkili ve güvenilir sendika TES'in, Düzce'den çıkardığı delegeler TOKİ M. Akif Ersoy ilkokulundan Soner YÜREKLİ ve Akçakoca Gönül Yavuz İlkokulundan Volkan ERDOGAN olmuşlardır. Bu vesileyle ilimizde görev yapan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Delege seçilen arkadaşlarımız da bu sorumluluğun bilincinde hareket ederek İLKSAN'in geliştirilmesi için her türlü çalışmada sorumluluk alacaklardır. İLKSAN'i tekrar yönetme iradesini  TES'li üyelere veren  eğitim çalışanları şunu bilsinler ki; TES onurlu sendikacılığın ve dik duranların sendikası olmaya devam edecektir. Düsturu "Hakkı tutup kaldırmak" olan sendikamız desteğiniz neticesinde alacağı yetkiyle yandaş ve sarı sendikaların eğitim çalışanlarını uğrattıkları zararları kazanıma çevirecektir.  Eğitim çalışanlarının son günlerde büyük bir teveccüh gösterdiği sendikamız yeni katılan arkadaşlarımızla daha da güçlenecektir” dedi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (8)
Necip 1 yıl önce
Paramızı ziyan edip yediler içtiler, zorunlu para kesiyorlar, çıkmak istiyoruz çıkamıyoruz. Bıktık ilksandan. Birde haber yapip sinirimizle oynamayın
Necip 1 yıl önce
Kardeşim yorumları neden yayinlamiyorsunuz?
Yusuf Altundal 1 yıl önce
Türk Eğitim Sen başarılı bir sendika olduğu için değil Düzce 'de Eğitim Bir Sen üyeleri Eğitim Bir Sen yönetimine tepkili olduğu için TES seçimi kazanmıştır. Eğitim Bir sendika olarak değil müteahhit olarak hizmetlerine(!) devam etmektedir ve bu halleriyle de Düzce 'nin eğitimdeki kamburu, kangreni olmuşlardır.
Başkurt 1 yıl önce
Yazık yazık es ile ittifak yap sonrada cik meydana konuş. Ne çabuk unuttunuz başbuğun sözlerini. Ne oldu iyi para mi geliyor ilksandan.
Mustafa 1 yıl önce
Üyelik zorunlu olduğu sürece sadece tes başkanlarına ve temsilcilerine para sağlayan bir sandık olur. Sandık degil dandik. Bıktık artik ilksandan
Hamit 1 yıl önce
Kardeşim seçildiniz de ne oldu. Ben halkımı helal etmiyorum. Benim Para mi rezil ettiniz
Atınç 1 yıl önce
Yazıklar olsun ülkücülügü egitim sen ile ittifak yaparak mahvettiniz
Uğur 1 yıl önce
Tebrikler
Yeni Sayımız