banner851

banner614

ŞEHİT POLİSİMİZİN ADI YAŞAYACAK

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Cumayeri Ortaokulu’na yapılan ‘Zenginleştirilmiş Kütüphane’ye Şehit Polis Sabri Altınbaş’ın adı verildi

banner619
Eğitim 02.02.2018, 16:54 04.02.2018, 11:47
2500

81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya başladı. Oluşturulan bu Z Kütüphanelere ise aziz şehitlerimizin isimleri veriliyor.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Cumayeri Ortaokulu’na yapılan Z Kütüphaneye de Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan polis memuru Sabri Altınbaş'ın adı verildi. Şehidimizin adının yaşayacağı bu kütüphane geçtiğimiz yıl 23 Kasım tarihinde öğrencilerin kullanıma açıldı.

Z Kütüphane ile öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu arttırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca Z Kütüphaneler, zeka oyunları, okuma ve dinleme materyalleri ile sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçenekleri, öğrencilerin faydalanabildiği taşınabilir raflar, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlar, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanıyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (0)