banner851

banner614

SEVDAMIZ TÜRKÇEMİZ’DE YARIŞTILAR

banner619

Sevdamız Türkçemiz projesi kapsamında genç nesillere Türkçe’yi sevdirmek, Türkçe’nin güzelliklerini bütün yönleriyle ortaya koyabilmek amacıyla yarışmalar gerçekleştirildi. Final gecesine Batı Karadeniz Bölgesi’nden 7 ilin orta öğretim kurumları katıldı.

banner846
Eğitim 15.05.2012, 14:17
258
SEVDAMIZ TÜRKÇEMİZ’DE YARIŞTILAR
banner844

Sevdamız Türkçemiz projesi kapsamında, 2009 yılından buyana Düzce’deki orta öğretim kurumları arasında düzenlenen şiir okuma, hikaye anlatma ve türkü söyleme yarışmasının finalleri dün akşam Düzce Üniversitesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bu yıl ilk kez Batı Karadeniz Bölgesi’nden 7 ilin orta öğretim kurumlarının da katıldığı gecede, Şiir dalında finale kalan 7, hikaye anlatma dalında 5, türkü söyleme dalında ise 7 okulun öğrencileri yarışmada tüm hünerlerini ortaya koydu.

Yarışma sonunda şiir okuma dalında Sinop Fen Lisesinden Beyzanur Özkapsan “Kırmızı Araba” şiiriyle , hikaye anlatma dalında Düzce Anadolu Öğretmen Lisesi’nden Çağatay Ilgaz “Çöpçü” hikayesiyle , türkü söyleme dalında ise  Zonguldak Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Yeşim Çiloğlu “Çamlığın Üstünde Tüter Bir Tütün” türküsüyle birinci oldu. Yarışmada birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Yorumlar (0)