banner851

banner614

Sezer yeni eğitim yılında eksiklerinin olmadığını ifade etti.

banner619

Okulların açılmasıyla birlikte yarın Düzce'de 65 bin öğrenci ders başı yapacak. Konuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, yeni eğitim öğretim yılını değerlendirdi.

banner846
Eğitim 23.09.2009, 17:16
115
Sezer yeni eğitim yılında eksiklerinin olmadığını ifade etti.
banner844

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, 2009-2010 eğitim öğretim yılında okulların durumunu ve eğitim kadrosunun yeterliliğini değerlendirdi. Sezer, açıklamasında Düzce'nin eğitim alanında yeni yıla hazır olduğunu söyledi. 180 okul öncesi, 91 branş ve sınıf öğretmeninin bu yıl Düzce'ye atamasının yapıldığını ve 32 pilot il arasında bulunulması nedeniyle okul öncesine ağırlık verildiğini vurgulayan Sezer, Düzce'ye son iki yılda ciddi bir öğretmen geldiğini ve öğretmen açığının az olduğunu belirtti. Düzce'de öğretmen açığının okul öncesinde olduğunu belirten Sezer, açığın daha sonra sınıf öğretmenliği daha sonra da İngilizce öğretmenliğinde olduğunu söyledi. Okul öncesindeki açığın Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yasayla olduğunu bu yasanında Kız Meslek Lisesi'nin okul öncesi bölümünden mezun olan öğrencilerin öğretmenlik yapmasının kalktığını vurgulayarak, “Açık bu yüzden oldu. Ama biz buna da tedbir aldı. Sözleşmeli olarak öğretmen alacağız.” ifadelerini kullandı.

Fiziki şartlara da değinen Sezer, yeni binalarla yeni yıla daha iddialı gireceklerini vurgulayan Sezer, merkeze bağlı Beyciler'de, Kaynaşlı'ya bağlı Üç Köprü'de, Çilimli'ye bağlı Topçular'da okullar yaptıklarını ve ayrıca Farabi Anadolu Lisesi, Düzce Lisesi'nin de bittiğini ve bu okulların bu yıl eğitime açıldığını vurguladı.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu