banner851

banner614

ŞİKAYETLER ÜZERİNE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DEVREYE GİRDİ…

6 Eylülde Koronavirüs salgınının gölgesinde açılan Düzce’deki bazı okullarda sorunlar devam ediyor. Cumayeri Nimet Pısak İlkokulu 2 -A sınıfında görev yapan öğretmen, okulda görev yapmak istemediği ve tayin çıkartmak istediği gerekçesi ile velilerin yoğun şikayeti üzerine görevine 14 gün sonra başladı. Minik öğrenciler 14 gün boyunca eğitimden mahrum kaldı.

banner619
Eğitim 20.09.2021, 10:45 21.09.2021, 15:13
11081
ŞİKAYETLER ÜZERİNE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DEVREYE GİRDİ…

Düzce’de ,2021 -2022 eğitim – öğretim süreci bazı okullardaki eksikliklerle başladı. Pandemi nedeniyle 1 buçuk yıl okullarından uzak kalan öğrenciler, 6 Eylül’de ilk ders zilinin çalması ile sınıflarına koştu. Uzun bir sürenin ardından yeniden okul ve arkadaşları ile buluşan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Uzun süre eğitimden uzak kalan Cumayeri Nimet Pısak İlkokulu 2- A sınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin derslere girmemesi nedeniyle eğitimden uzak kaldı. 14 gün boyunca her sabah okula giden ve öğretmenlerinin olmaması nedeniyle evlerine geri dönmek zorunda kalan minik öğrencilerin velileri, konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yoğun  şikayette bulundu.

CİMER’e yapılan bu şikayetlerin üzerine Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün devreye girmesi üzerine, sınıf öğretmeni bugün görevine başladı.

Sınıf öğretmeninin okulda görev yapmak istemediği ve tayin çıkartmak için derslere girmediği öğrenildi. Minik öğrenciler ise, 14 günün ardından eğitim görmenin mutluluğunu yaşadı.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (14)
ragıp 1 ay önce
o bence öğretmen değil aldığı maaşı haketmeyen bir malukat onu bana verin ben 14 gün onun dersine girerim
Erkan 1 ay önce
İş akdine son verilsin Ne demek derslere girmiyor Bu kadar rahatlık bence fazla
TR 1 ay önce
Belki haklı gerekçeleri vardır ama öğrenciler mağdur olmuş. Haksızsa eğer cezası kesilmeli örnek olsun.
adamın teki 1 ay önce
14 gün sınıfına derse girmeyene kadar idare, ilçe, il milli eğitim ne iş yapmış?
Düzceli 1 ay önce
Soran oldumu tayin isteme sebebini.Ankaradan torpili olsa isteği yere nokta atışı ile göreve başlar.
Ramazan 1 ay önce
Böyle liyakatsız insanlar bu öğrencilere hiçbirşey veremez.Görevinden istifa etsin onun yerine nice öğretmen adayları var.kafana göre okul seçemezsin
Vatandaş 1 ay önce
14 günlük maaşı nı kesin.
Mustafa 1 ay önce
Reis Rumuzlu arkadaşım...Her mesleğin zorluğunu yapan bilir.Öyle genelleme yapıp meseleyi basitleştirme...Yapılanın hicbir açıklaması olamaz .isini yapan öğretmenlerin de hakkına girmek doğru olmaz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın