banner851

banner955

SINAVA GİREN ÖĞRENCİLER BÜYÜK HEYECAN YAŞADI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından 81 ilde ortaokul öğrencilerine yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “Kitap Kurdu” sınavı, Düzce’de TÜGVA İl binasında yapıldı. Sınava giren öğrencilerin heyecanlı olduğu görülürken, TÜGVA Düzce Ortaokul Koordinatörü Samet İnce sınava giren öğrencilere başarılar diledi. İnce ayrıca sınavda dereceye giren öğrencilere ödül verileceğini belirtti.

Eğitim 18.12.2021, 13:00 18.12.2021, 14:46
565
SINAVA GİREN ÖĞRENCİLER BÜYÜK HEYECAN YAŞADI

Türkiye'deki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik “Kitap Kurdusınavı 81 ilde eş zamanlı olarak yapıldı.

TÜGVA Düzce İl Binasında yapılan “Kitap Kurdu” sınavına, çok sayıda öğrenci katıldı.

Sınava giren öğrencilerin heyecanlı oldukları görüldü. Sınav hakkında Öncü Haber muhabirine bilgi veren TÜGVA Düzce Ortaokul Koordinatörü Samet İnce, “Bu sınavımız tüm Türkiye genelinde saat 10:00’da başladı, 12:00’da bitiyor. TÜGVA’nın Ortaokul Koordinatörlüğü’nün yapmış olduğu ‘Kitap Kurdu’ sınavı. Öğrencilerimiz daha öncesinden 5-6’ıncı sınıflar bir grup, 7-8’inci sınıflar bir grup olmak üzere toplamda 10 kitap okurlar. Okudukları kitaplardan bugün tüm Türkiye genelinde sınava girdiler. 1’inci olanlara güzel ödüllerimiz var, Türkiye genelinde 1’inci olanlara güzel ödüllerimiz var. Yine aynı şekilde il birincilerine de ödüllerini takdim edeceğiz inşallah. Tüm sınava giren öğrencilerimize başarılar diliyoruz. İnşallah okudukları kitaplar hayatları boyunca bir rehber, bir hazine olarak kullanılmasını sağlarlar kendilerine” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
Ee simdi 12 ay önce
Diğerlerinin neden haberi yok
Hasan hüseyin 13 ay önce
MaşAllah güzel etkinliklerin her zaman destekçisiyiz veli olarak