banner851

banner955

SINAVLARDA BİR DÖNEM KAPANIYOR

Düzce’nin de aralarında bulunduğu 28 ilde ehliyet sınavlarında uygulanan "e-sınav"ların bu yıl sonuna kadar 81 ilde yapılması sağlanacak. 2018'den itibaren ise motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarının kağıt ve kalemle yapılması uygulaması sona erecek.

Eğitim 14.06.2017, 13:54 14.06.2017, 16:15
3547

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ehliyet sınavı yönteminin değişeceğini açıkladı. MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, pilot uygulama olarak 28 ildeki 32 e-sınav salonunda gerçekleştirilen motorlu taşıt sürücü kursu "e-sınav"larının, bu yıl sonuna kadar 81 ilde yapılması sağlanacak.

Daha önce Düzce’nin aralarında bulunduğu 28 ilde bulunan e-sınav merkezlerinin tüm illerde faaliyete geçmesiyle 2018'den itibaren motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarının kağıt ve kalemle yapılması uygulaması sona erecek. Adaylar, yeni uygulamayla elektronik ortamda görsel açıdan zengin soruları cevaplayarak öğrendiklerini etkin şekilde sınavda uygulama fırsatı bulacak. E-sınav uygulaması sayesinde, adaylar randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebilecek, sınav bitiminde sonuçlarını hemen öğrenebilecek. Yeni uygulama, soru ve cevap kağıdı baskısı, işçilik, tasnif, nakliye gibi maliyetlerin düşmesini de sağlayacak.(Kaynak: Cnn Türk)

banner844
Yorumlar (4)
Germany 5 yıl önce
Hele sükür sonunda level atlaya bildik avrupada adamlar yillardir kullaniyo o sistemi biz daga yeni uygulamaya sokucaz valla helall
Halkın Sesi 5 yıl önce
Tabletle soru çözmek ayrı bir güzel oluyor
go 5 yıl önce
Maliyet düşecek ama bir sürü işsiz ortaya çıkacak
tugrul 5 yıl önce
maliyet düşücek kar marcı artacak haklısın ama bir cok işsiz nasıl ortaya cıkacak zaten sınavlara giren meb personeli öğretmen soruları hazırllayan devlet işsiz ne demek
Yeni Sayımız