banner851

banner614

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ KURULUYOR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi’ne yeni bir fakülte kazandırılacağının müjdesini verdi. Akçakoca’ya yapılan ve inşaatı çeşitli nedenlerle uzun süredir tamamlanamayan İşletme Fakültesinin durumu, fakültenin merkez kampüse alınma kararı ile aydınlığa kavuştu.

banner619
Eğitim 23.11.2016, 18:17 24.11.2016, 12:31
1531
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ KURULUYOR
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'ye yeni bir fakülte kurulacağını açıkladı. Düzce Üniversitesine bağlı Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi kurulacağını sosyal medyadan duyuran Özlü, kararın Bakanlar Kurulunda imzalanarak onay için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğunu ifade etti.

‘Hayırlı olsun’ dileğinde bulunan Özlü yazılı açıklamasında, Türkiye gibi genç ve büyük nüfusa sahip ülkelerin, en önemli gündem maddesinin eğitim olduğunu ve bu konuda çok daha yüksek standartlar yakalanması gerektiğini vurguladı. Düzce'de daha kaliteli bir eğitim vermeyi hedeflediklerinin altını çizen Özlü, kenti örnek bir şehir haline getireceklerini belirtti.

Özlü, Akçakoca'da kurulacak Siyasal Bilgiler Fakültesinin 2017-2018 akademik yılında açılmasını beklediklerine değinerek, daha önce Akçakoca'da eğitim ve öğretim vermesi düşünülen İşletme Fakültesinin ise Düzce Üniversitesi merkez kampüsünde eğitime devam edeceğini aktardı.
Akçakoca’ya yapılması planlanan İşletme Fakültesi inşaatı çeşitli nedenlerle uzun süredir tamamlanamamıştı.
 
banner844
Yorumlar (7)
Emine Arslan 5 yıl önce
2017 2018 yılı açılacağı kesin mi?Bu yıl mezun olanlar tercih edebilecekler mi?Yeri nerede?
:((( 5 yıl önce
Ne fındıkmış ya... Yemin ederim bıktım fındık tantanasından. bu haberin altınada o yorumlar yapılmaz ki...
Sayın Bakana 5 yıl önce
Şu yollara da bir el atsanız sayın bakanım, belediye başkanımız gezilerinden dolayı çok yoğun olduğu için belediye hizmetlerine pek vakit ayıramıyorlar.
Şakir 5 yıl önce
Sayın özlü fındık bilinmezliğinide aydınlatınız lütfen
81 5 yıl önce
Sn Ozlu sen bu memleketin basina gelen enguzel seysin. Sayende bu memleket kirk yilda goremeyecegi guzelligi yatirimi bes yilda gorecek insAllah.
Fındıkçı 5 yıl önce
Sayın bakan fındık için ne gibi çalışmalarınız var
Köylere de açın 5 yıl önce
Öğrenci kalitesi yerlerde, her yıl gittikçe düşüyor nitelik.Işsizimiz tahsilli olsun, şimdi bunu rektörlük başarı diye cilalı sözlerle duyurur.Böyle bir yukseköğretim politikası olmaz.Zaten ankara istanbul ve diğer büyük şehirler dururken öğrenciler akçakoca gibi bir ilçeye can atacaktır.Biraz vizyon gerek tabi.