banner851

banner614

Son Saatler

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na başvurular 9 mayıs'ta sona eriyor.

banner619
Eğitim 09.05.2008, 14:35
209
Son Saatler

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na başvurular 9 mayıs 2008 tarihi mesaai saati bitiminde sona eriyor.

 

 

Sınava başvurmak isteyenler, ''2008-KPSS Lisans Kılavuzu'' ile aday bilgi formunu 2 YTL karşılığında başvuru merkezlerinden alabilecek. KPSS'ye, öğretmen adaylarının da başvurması gerekiyor. Adaylar, başvuru merkezleri ile ilgili bilgilere ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. KPSS'ye daha önce girmiş adaylar, internet üzerinden başvuru yapabilecekler. İlk kez girecek adaylar ise sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvurularını gerçekleştirecekler. KPSS kılavuzunda, Türkiye İş Kurumunun, KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna da yer veriliyor. Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklere yönelik düzenlenecek KPSS, 28–29 Haziran 2008'de cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştirilecek. Cumartesi sabah oturumuna tüm adayların katılması gerekiyor.

banner844
Yorumlar (0)