banner851

banner614

SONUÇLAR AÇIKLANDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı'na Düzce'den başvuru yapan 81 okulun müracaatının TÜBİTAK tarafından kabul edildiğini açıkladı.

banner619
Eğitim 28.12.2017, 14:58 28.12.2017, 20:12
2235

Türkiye'nin 81. ili Düzce’den 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı'na 81 başvuru...

TÜBİTAK, 4006 - Bilim Fuarları Destekleme Programı adını verdiği bir çağrı programıyla, 5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programları dahilinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapmasını ve bu araştırmaların sonuçlarını sergileyecekleri bir ortam sunmayı hedefliyor. Eğlenerek öğrenebilme imkanı sunan 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı'na başvuru sonuçları açıklandı. Düzce'den 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı'na başvuru yapan 81 okulun başvurusunun TÜBİTAK tarafından kabul edildiğini açıklayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "Emeği geçen tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ederiz." ifadesini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, program ile hedeflenen genel amaçları ise şöyle sıraladı:

• Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi,
• Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi,
• Bilim kültürünün yaygınlaştırılması,
• Okul ortamının; öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi,
• Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması,
• Farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması,
• Öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması,
• Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması,
• Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak / yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesinin sağlanmasıdır."

Öte yandan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları'nın18 Nisan 2008 - 1 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
Vizyon bu kadar 4 yıl önce
iyi kötü hepsini kabul ediyorlar, bunu bir de çıkıp webden ordan burdan yaymak vizyonsuzluk.Senin geçmiş yıllarda basvurunla kabul oranın kaç, kaç olimpiyata gittin, ygs lys de yüzdelik dilimin kaçtan kaça çıktı.Bunları yayınla.Şu kadar basvuru yaptıklarla övünürsünüz ancak..
Ali 4 yıl önce
Sanliurfa da 606 okul un TÜBİTAK 4006 si kabul edilmis