banner851

banner955

SORUNLAR BİR DEĞİL BİN!

‘Düzce’nin yüz akı’ olarak lanse edilen ancak değil bölgeye örnek olmak, son dönemde aldığı yoğun şikayetlerle ‘Düzce’nin utancı’ haline dönüşmek üzere olan Düzce Üniversitesi Hastanesi’ndeki sorunlar silsilesinin sonu gelmiyor. Bu kez hastane bünyesinde çalışan işçiler hem para hem de yemek noktasında kendilerine haksızlık yapıldığını savunarak, “Adeta ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz.” serzenişinde bulundu. Ayrıca üniversite yönetiminin sorunlar karşısında 3 maymunu oynamasından bıktıklarını vurguladı.

Eğitim 05.12.2021, 15:22 06.12.2021, 11:07
8896
SORUNLAR BİR DEĞİL BİN!

Düzce Üniversitesi Hastanesi ile ilgili şikayet zincirine her geçen gün yeni bir halka ekleniyor. Sağlık hizmetindeki aksaklıklar ve kurumun adeta özel hastane gibi işletilmesinden yakınan vatandaşlar, ‘Sesimiz olun’ diyerek, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na yaşadıkları sıkıntıları aktarmaya devam ediyor. Bu kez eleştirinin odak noktasında işçilere reva görülen yemekler ve maaşlar vardı.

“İkinci sınıf insan muamelesi görüyoruz”

Düzce Üniversitesi’nin kendi bünyesinde hazırlayarak, çalışanlara dağıttığı öğle yemeğinin yeterli beslenmeyi sağlamaktan çok uzak olduğunu vurgulayan bir işçi, etli patates yemeği olarak tabaklarına koyulan yemeğin sadece patatesten ibaret olduğunu çektiği fotoğraflarla ortaya koydu. Bu durumun sık yaşanmasından dert yanan Düzce Üniversitesi’nde ter döken işçi, adeta ikinci sınıf insan muamelesi gördüklerini savundu.

Ayrıca üniversitede işçi statüsünde çalışanlara maaş konusunda da adaletli davranılmadığını belirten tepkili işçi, “Toplu sözleşme yapılmasına rağmen işçiler sözleşme farklarını alamadı. Üniversite, “Sağlık Bakanlığı’na bağlı değiliz.” diyerek devletin kamu işçilerine verdiği en düşük 4 bin 100 TL rakamını kabul etmediği için bakanlığa başvuruldu. Sendika ile üniversite yönetimi toplu sözleşmeden dolayı mahkemelik. Eğer asgari ücret 4 bin 220 civarında olursa işçilerin maaşı asgariye düşecek. Üniversite yönetimi buna bile itiraz ediyor.”

Düzce Üniversitesi yönetiminin sorunlarına kulak tıkamasından bıkan işçiler, vatandaşın sıkıntılarını gündeme taşıyarak çözüm için köprü vazifesi gören Öncü Haber sayesinde ilgililerin yaralarına merhem olmasını umut ettiklerini ifade etti.

Yorumlar (21)
Muammer kurt 13 ay önce
Avrupadaki gibi. Herkes yemeğini evinden getirsin şikayet edecek birşey kalmaz. Orası lokantamı da bol etli bol sütlü yemek istiyorsunuz. Bir kurumun işçisine yemek vermesi. Çoktan bitmeli
Yilmaz yagiz 13 ay önce
O yemegi evinde yapip yiyemeyen insanlar var 8 lira bir yemek icin pahali degil ve patatesin suan kilosu 4 lira nimetle kimseye yuklenemezsiniz yandas medya olmaktan cikin bu yorumu da silmeyin herkes okusun zabitalrin maaslarini odemeyen karton toplayicilarinin arabalarini almalari sartiyla odeme yapan belediyeyi neden haber etmedinjz son 4 senedir bence duzcenin utanmasi gereken sizsiniz
Traveller 13 ay önce
Bu Öncü nün Üniversite Hastanesi ile bir derdi var...
Leziz 13 ay önce
Kuzu pirzola mi bekliyosunuz patates yemeği işte siz evinizde yemiyormusunuz
Feride 13 ay önce
Daha düne kadar üniversite yönetimini yere göğe sığdıramayan size ne oldu ki her gün üniversite ve yönetimi aleyhine ateşli yazılar yazıyorsunuz? İlginç
Akif 13 ay önce
Yeter be kardeşim. Gazetecilik mi yapıyorsunuz, tetikçilik mi? Belli değil. Sahip çıkacağınız yerde, her fırsatta fesatçılık yapıyorsunuz. Sizin gibi muhalefet olunca düşmana ne gerek var....
Uni den 13 ay önce
Aynı yemeğe müdür de başhekim de kaşık salıyor
İşçi maaşları dediğin torpille gelmiş ilkokul mezununun taşerona kadro verilmesi ile gelenlerin maaşları..KPSS ile gelmiş üniversite mezunu aday memur kaç TL alıyor haberi var mi acaba??
İbrahım 13 ay önce
Öncü medya siz de az değilsiniz. Çıkın açık açık söyleyin ne istiyorsunuz Rektör hocadan? Bi karın ağrınız var ama anlaşılamadı. Her gün manşetler üniversite.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız