banner851

banner955

Süperlit, 2009'a yetiştirilmeye çalışılıyor.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de Düzce'ye geldiği sırada yapılması için talimat verdiği Süperlit İlköğretim Okulu 2009'a hazırlanıyor.

Eğitim 26.09.2008, 14:43
221
Süperlit, 2009'a yetiştirilmeye çalışılıyor.
banner1032

1999 yılında yaşanan depremlerde büyük zarar gören ve mimari yapısıyla dikkat çeken Kaynaşlı'daki Süperlit İlköğretim Okulu'nun yapılması için girişimlerde bulunulmuş hatta Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Düzce'ye geldiğinde bu konuyla da yakından ilgilenmişti. Çelik'in 2008-2009 eğtim – öğretim yılına yetiştireceklerini söylemesine rağmen okuldaki çalışmalar bitmeyince okulda bu yılda eğitim verilemedi.

Okulun tadilatının yapılarak Halk Eğitim Merkezi'ne dönüştürülmesi projesi bürokrasi engeli nedeniyle bir türlü hayata geçemedi. Okuldaki atıklar da dikkat çekerken okulun durumunun ne olacağını sorduğumuz İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer, “Buranın hizmete açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Projeyi tamamladık ama onay gelmesini bekliyoruz. Tabi bunun ihale ve ilan aşamalarını da düşünürsek çalışmaların hala niye tamamlanamadığını anlamış oluruz. Milli Eğitim Bakanımız burasının tadilatı için 150 bin YTL ödenek demişti ama biz 200 bin YTL istedik. Bu parayla burası bitirilmez ama Süperlit Fabrikası'ndan da yardım gelirse okulu, önümüzdeki yıl tamamlamış olacağız. Burası Halk Eğitim Merkezi olarak tasarlandı ama öğrenci talebine göre bir bölümü kız öğrenci yurdu da olabilir. İnşallah bir sorun yaşamadan önümüzdeki yıl burası hizmete açılmış olacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
16
hafif yağmur