banner851

banner614

TAM OLARAK HAYATA GEÇEMEDİ

banner619

Eğitim-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı, Ömer Faruk Çelebi 2013-2014 eğitim-öğretim yılı değerlendirdi. Çelebi, 4+4+4 eğitim sisteminin fiziksel sıkıntılardan ve müdahalelerden dolayı tam olarak hayata geçirilemediğine dikkat çekti.

banner846
Eğitim 18.06.2014, 16:23
205
TAM OLARAK HAYATA GEÇEMEDİ
banner844

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, 17 milyonu aşkın öğrencinin karne heyecanıyla biterken farklı görüşte sendikalarda geride bırakılan eğitim dönemini değerlendirmeye devam ediyor… Eğitim-Bir-Sen Düzce Şube Başkanı, Ömer Faruk Çelebi’de yaptığı yazılı açıklamada 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimin sonlandırılması ve eğitimin kesintili hale getirilerek kademelendirilmesi amacıyla hayata geçirilen, 4+4+4 yeni eğitim sisteminin “felaket tellallarına” rağmen ikinci yılında başarı testini geçtiğini dile getirdi.


Çelebi, Tüm Türkiye’de başarılı bir şekilde uygulanan 4+4+4 eğitim sisteminin Düzce’de bazı fiziksel sıkıntılardan ve müdahalelerden dolayı tam olarak hayata geçirilemediğine dikkat çekti ve “Bu sene ve önümüzdeki sene tamamlanacak olan yatırımlarla yaşanan sıkıntıların sona ereceğini ümit ediyoruz.Düzce’deki tüm kurum ve kuruluşların yapılanlara “gölge olmamasını”, aksine eğitim-öğretim adına ellerinden gelen bütün desteği vermelerini bekliyoruz.” derken, Yapımı devam okul inşaatlarının 2014/2015 eğitim-öğretim yılına yetişmesi için Vali Ali İhsan Su başta olmak üzere tüm yetkililerden destek beklediklerini sözlerine ekledi.


Milli Eğitim’de yeni eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce özellikle çalışanlar açışından çözüme kavuşturulması gereken sorunlar yaz döneminde ortadan kaldırılması gerektiğini ifade eden Çelebi, şu maddeleri sıraladı:Taşra Teşkilatı Üst Yönetici Atamalarının Geri Kalanları İvedilikle Yapılmalıdır. TEOG Sınav Sonuçlarının Geç Açıklanması Öğrencileri Mağdur Etmemelidir. Yönetici Atama Yönetmeliği Geç Yayımlanmıştır, Görevlendirmelerde de Geç Kalınmaktadır. Öğretmen Atama Yer Değiştirme Yönetmeliği Acilen Çıkarılmalıdır. Yeni Mağduriyetler Oluşmaması İçin Norm Kadro Yönetmeliği Biran Önce Yayınlanmalıdır. Kariyer Basamakları Konusu Çözüme Kavuşturulmalıdır. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları Ayrı Tarihlerde Yapılmalıdır. Öğrencilerin İnanç Özgürlüğünü Sınırlayan Kılık Kıyafet Sorunu Çözülmelidir. Eğitim Çalışanlarına Yönelik Kılık Kıyafet Sınırlaması Kaldırılmalıdır. Ek Ders Esaslarındaki Adaletsizlikler ve Birim Ücretinin Düşüklüğü Sorunu Çözülmelidir. Nöbet Görevlerine Ücret Tahakkuk Ettirilmelidir. Atanacak Öğretmen Sayısı Öğretmen Açığını Kapatmalıdır

 

Haber;S.Kaşkır

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu