banner851

banner614

TARIK BUĞRA ANILIYOR

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde, 3 gün boyunca devam edecek olan "Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra" programı açılış paneli bugün gerçekleştirildi.

banner619
Eğitim 07.05.2018, 17:01 08.05.2018, 18:17
1196

Roman, hikaye. Oyun ve fıkra yazarı ve gazeteci olarak bilinen, ülkemizin önemli isimlerinden olan Tarık Buğra ölümünün 100. Yılında Düzce’de de anılıyor. Bu kapsamda "Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra"  programın açılışı bugün başladı.

 Programa Düzce Vali Zülkif Dağlı, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya,  İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Kültür e Turizm Müdürü Özcan Budak  kurum müdürleri, Düzce’deki okullardan öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit açılış konuşmasının ardından panelist öğrencilerin "Tarık BUĞRA" ile ilgili paneli ile devam etti.

Program, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in açılış konuşmasıyla başlarken öğrencilerin Tarık Buğra ile ilgili söyleşisiyle devam etti. 3 gün sürecek olan program, salı ve Çarşamba günleri de devam edecek.

Haber: M.AYDIN

banner844
Yorumlar (14)
eğitim şart.. 3 yıl önce
İlkokulda okutulan Nasrettin hocanın 2 karısı varmış mı eğitime verdiğiniz önem.Kurslarda okutulan teorik olarak kafa kesilen bebeklerle yapılan uygulamalı eğitimmi eğitimizi.Bu hurafelerle ancak ileride bi ülkenın boyunduruğunda yaşarsınız..
Bi bitmedinize cvp.. 3 yıl önce
Sizin zihniyetiniz ise yalakalık adına birini peygamber yerine koymak Allah yerine koymak. sizin düşüncelerin yerin karanlıklarında kalmış.Bizimki gene sığ..güneşe daha yakın..
Bir bitmediniz 3 yıl önce
Biz burda siyasi parti seviciliği yapmıyoruz yanlış konudasın kafanı kurtarmanı tavsiye ederim, burda açıklanmak istenen şey demokratik ve çağdaş ülkede kim ne şekilde giyinirse giyinsin kimsenin karışamayacağı. Benim söylediklerimden propaganda anlamı çıkarıyorsan kişi kendinden bilir işi derim.
kemal kaya 3 yıl önce
tarık bugra ve dıger yazarları bunlardan ogreneceksek vay halımıze
Eğitim şart. 3 yıl önce
Bunlar hurafelerle kandırılan genclik.bizden geçti ama ileride bu cehalet yüzünden boyunduruk altına girebilirler.Eğitim sistemi derhal düzeltilmeli Nasrettin hocanın 2 karısı tek eşe indirilmeli..
tarık 3 yıl önce
Tarık Buğra'yı anmak bu kafası dolaklı kadınlara mı kalmış?
Bir bitemediniz 3 yıl önce
Programın içeriği yerine takıldığınız konu sığ düşüncelerinizi ele veriyor, kafanızdaki putları yıkın insanları fikirleriyle tartışın.
Hayal 3 yıl önce
Ya kardeşim hala yıl 2018 siz hala insanların beyinleri ve kaliteleri yerine kıyafetine mi takılıyorsunuz asıl yazık size Atatürk gibi bir Türk büyüğünü de alet etmeyin geri kafanıza
adamın teki 3 yıl önce
Atatürkün yanındaki Latife Hanımın fotosuna bak beyefendi. Aç googleı bak! Ne zaman biteceksiniz merak etmiyorum.
BAYILMAZ 3 yıl önce
Proğrama katıldım. Şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli proğramdı. Lise öğrencileri bir yazarın bütün eserlerini okuyor ve o yazarın konular hakkındaki görüşlerini özetleyebiliyor. Çok mükemmel umarım bu okuyan öğrenciler diğerlerine de örnek olurlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın