banner851

banner614

TEKNOLOJİ SINIFI AÇILDI

banner619

"Düzce Kodluyor" Projesi kapsamında Hürriyet Ortaokulu’na “Teknoloji Sınıfı” kazandırıldı. Sınıfın açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da katıldı.

banner846
Eğitim 17.09.2019, 11:22 17.09.2019, 15:33
957
banner844

Öğrencilerin analitik düşünme, sebep sonuç ilişkisi kurma, takım halinde çalışma, yenilikçi (inovaktif) düşünceler ortaya çıkarma, girişimcilik becerilerini geliştirme ve kod okuryazarlığı bilinçlerinin artması için "Düzce Kodluyor" Projesi uygulanmaya devam ediyor.

Bilişim teknolojileri ve yazılım derslerinde ve kodlama atölyelerinde, algoritma tasarlama ve kodlama eğitimi verilmesini amaçlayan proje kapsamında Hürriyet Ortaokulu’nda da Teknoloji Sınıfı açıldı.

Açılışa Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Can Dinçer, Koç Holding A.Ş. yöneticileri ve TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Çakır katıldı.

Katılımcılar “Teknoloji Sınıfı”nın açılış kurdelesini hep birlikte kesildi. “Düzce Kodluyor” projesi kapsamında ayrıca Hürriyet Ortaokulu’na bilgisayar ve ekipmanlar hibe edildi.
“Minik Parmaklar Geleceği Kodluyor, Türkiye’nin Yarınları Şekilleniyor” sloganı ile açılan sınıf, Düzce Kodluyor Projesi öncüsü Abdullah Birol tarafından katılımcılara sunuldu.

Sunum ve konuşmaların ardından protokol ve davetliler, sınıfı gezerek öğrencilerle sohbet etti.
HABER:C.ÜSTÜNER

Yorumlar (9)
bayramcığım 2 yıl önce
keşke İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ , senin bu isteğini geri çevirmese ve fen ortalamalarını ve diğer taleplerini sorgulasa, inan hem sen hemde merak edenlere çok güzel cevap olur , ANCAK herkes biliyor merak etme zaten kötü olsaydı gerekeni en acısından yaparlardı.
Murat 2 yıl önce
Haset etmeyin, Hafız İHO ve öğretmenini sorgulamak size düşmez, iş yapın, nesli inşâ edelim, Türkiye kazansın. Hürriyet ortaokuluna kodlama sınıfı hayırlı olsun.
Bayram 2 yıl önce
Bir aklıselim de bu okulun mezunlarının fen bilgisi ortalaması nedir diye sorgulamıyor.Ya da bu okul kaç tane robotik kodcu yetiştirdi ve nerelere gönderdi demiyor.Meleklere emanet.
Cihan Bey' e 2 yıl önce
Kurumumuzda yapılan çalışmaları yakinen incelemeniz , ve daha detaylı bilgi almanız için sizi okulumuza davet ediyoruz. Burada yaptığınız yorumlar ve aldığınız tutum bizi çok etkiledi , acınızı dindirmek isteriz.
Cihan 2 yıl önce
Bir şey bilip mi konuşuyorsunuz.hafız İho daki vatandaş hayatında on satır kod yazmış mı acaba? Sağa sola iş yaptırıp kendi vitrin yapma peşinde.Cincirop yapsın o vitrine,Oflazer yapsın o vitrine.
Cihan 2 yıl önce
Düzce'de Kodlama işi Hafız İHO'da ehil olmayan,sürekli vitrine oynayan bir adamın tekelinden çıktı çok şükür.Artık tüm okullarımızda çocuklarımız bangır bangır kodlama öğreniyor.Düzce Kodluyor ekibini kutluyorum.
okulunda ne yaptın 2 yıl önce
koçum cihan okulunda ne yaptın , bir anın var mı acaba ?
Vatandaş 2 yıl önce
Pardon ama o sınıf zaten yıllardır orada var. Neyin açılışı yapılmış ben anlamadım.
vatandaş 2 yıl önce
O sınıf zaten açıktı, siz kimi kandırıyorsunuz? Bu çocukların kaç tanesi meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümüne gidecek? Eski mezunlardan kaç tanesi gitmiş? Meslek liseleri kan ağlıyor, bilmem farkında mısınız sayın valim!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın