banner851

banner614

“TELAFİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK”

banner619

Düzce Mesleki Eğitim Merkezi kursiyerleri lise diplomalarını aldı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından eski adı ‘Çıraklık Eğitim Merkezi’ olan Mesleki Eğitim Merkezlerinde düzenlenen kurslarda ustalık ve kalfalık belgesi alan ortaokul mezunlarına mesleki ve teknik lisesi diploması alma şansı tanındı. Bu kapsamda Düzce Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen telafi eğitimlerini tamamlayarak başarılı olan 56 kursiyere lise diplomaları verildi.

banner846
Eğitim 13.07.2021, 18:15 13.07.2021, 18:10
973
“TELAFİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK”
banner844

Mesleki Eğitim Merkezi binasında düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkçı, DESOB Başkan Vekili ve Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, Düzce Demir ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Murat Geçici, Düzce Elektrikçiler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serhat Geçtim, okul müdürü Seyhan Ökmen, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“Mezunlarımıza başarılar diliyorum”

Törende konuşma yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı kursiyerleri tebrik ederek “Uzun süreden beri beklenen yönetmelik çıktı ve böyle bir hak elde edildi. Bugün mesleki eğitimin önemi tartışılmıyor. Ustalık ve Kalfalık belgelerine bir de diploma eklendi. Mezunlarımıza bundan sonraki mesleklerinde ve hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

“Telafi eğitimleri devam edecek”

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Seyhan Ökmen, yaptığı konuşmada bundan sonra da telafi eğitimlerinin devam edeceğini belirterek, “Daha önceden kalfalık ve ustalık belgesi alan ortaokul mezunları kurumumuza başvuru yaparak telafi programlarını tamamlayarak meslek lisesi diplomasına hak kazanabilecekler” dedi.

Yorumlar (0)