banner851

banner614

Tiyatroya Yoğun İlgi

Selçuk Develi Sanat Evi Tarafından düzenlenen “Savaş Düşlerimi Çaldı” adlı tiyatro oyunu tiyatro severler tarafından büyük ilgi gördü.

banner619
Eğitim 28.04.2008, 17:52
217
Tiyatroya Yoğun İlgi

Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğünün katkılarıyla hayata geçirilen ve Selçuk Develi Sanat Evi Tarafından düzenlenen “Savaş Düşlerimi Çaldı” adlı tiyatro oyunu bu güne kadar tam 10 bin öğrenci tarafından izlendi.

Oyunu Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer ve Düzce Belediyesi sanat danışmanı Celil Yağız oyunu, Yeni mahalle İlköğretim okulu öğrencileri ile birlikte izlediler. Haluk Işık’ın yazdığı ve konusu savaşlardan en çok çocukların etkilendiğini konu alan tiyatro oyunu izleyenlerden büyük alkış aldı.

Oyunun sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer tarafından Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e tiyatroya desteklerinden ötürü teşekkür plaketi verildi. Plaketi alırken bir konuşma yapan Başkan Keleş, konuşmasında tiyatronun önemine değinerek Düzce Belediyesi olarak sanatın her dalında alt yapının oluşmasını sağladıklarını ifade etti. Keleş, ayrıca konuşmasında öğrencilere de seslenerek “Her biriniz mutlaka sanatın bir dalı ile uğraşın” dedi.

banner844
Yorumlar (0)