banner851

banner614

TOKİ MEHMET AKİF’TEN BÜYÜK BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Temel Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ‘Bir Düşün Sen Projesi Türkiye Sergisi’nde Düzce TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun ‘Denizaltı’ tasarımı 100 eser arasındaki yerini aldı.

banner619
Eğitim 16.05.2018, 14:15 16.05.2018, 17:18
1109

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nce öğrencilerin milli otomobil, milli kara toplu taşıma ulaşım aracı, milli raylı taşıma ulaşım aracı, milli hava ulaşım aracı, milli deniz ulaşım aracı tasarımlarının yarıştığı ‘Bir Düşün Sen Projesi Türkiye Sergisi’nin açılışı Ankara’da yapıldı.

Açılışa Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sergide, öğrencilerin yaşadıkları bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren milli ulaşım teknolojilerine yönelik çizdikleri tasarımlar sergilendi.

Türkiye´de dereceye giren 100 eser arasında ise Düzce’den de bir proje yer aldı. TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Cevdet Can Çetin´in proje danışmanı Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Yasemin BARUT rehberliğinde yaptığı "Denizaltı" tasarımı ile büyük bir başarı elde etti.
 
Haber: H.GÜRSOY

Yorumlar (10)
Mehmet AKİF'li 3 yıl önce
2010 yılında çimento ve boya artıkları arasında teslim alınıp zirveye ulaşan okulda tüm emeği geçenleri tebrik ederiz.Arkada başarılı bir okul liderinin bu noktaya getirdiği başarı kısa sürede elde edilmedi.
Gurur duyan 3 yıl önce
Yasemin hanımı ve evladımızı gönülden tebrik ediyorum. Böyle başarılı öğretmenlerimiz oldukça çocuklarımızın istikbalinden daha da emin oluyoruz.. Yüreğinize sağlık hocam..
Metekli 3 yıl önce
Bu okul zaten duzcenin gözde okulu başarılarımız daim olsun insAllah
Metek Tokiden 3 yıl önce
Okulun başarısı her geçen gün artmakta. Bravo
Koçyazı sakini 3 yıl önce
Bu okulla gurur duyuyoruz.
Koçyazılı 3 yıl önce
Okulda emeği geçen herkesi tebrik ederim.
TOKİDEN Bir Veli 3 yıl önce
Aferin. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.
Ali 3 yıl önce
Okulu öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ederim. Bu okulun geçmişi zaten başarılarla dolu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın