banner851

banner614

TÜRK EĞİTİM’SEN ADLİYE’DE

banner619

Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Başkanlığı üyelerinden Vali Ali Fidan ve Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman’a suç duyurusu…! Fidan ve Yurtman’ın, bakanlığın görevden aldığı idarecilere Danıştay’ın kararına karşın görevlerini iade etmediğini öne süren sendika üyeleri yaptıkları suç duyurusu ile hukuk mücadelelerinde kararlı olduklarını vurguladı.

banner846
Eğitim 06.08.2015, 16:16
4120
TÜRK EĞİTİM’SEN ADLİYE’DE
banner844
Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevden aldığı idarecilerin Danıştay tarafından göreve iade edilmesi kararını uygulamayan Vali Ali Fidan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Düzce Adliyesi önünde toplanan sendika üyeleri adına basın açıklamasını Türk Eğitim-Sen Düzce Şube Sekreteri İsmail Şişman yaptı. Şişman, suç duyurusunun gerekçesini şöyle açıkladı:
“Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun verdiği kararda, “eğitim kurumu müdürü değerlendirilirken 6 ay birlikte çalışma şartına uyulmadığı” gerekçesiyle değerlendirmeleri hukuka aykırı bulmuştur. Müdür yardımcıları değerlendirilmesinin objektif ve hukuka uygun olmadığı tesbit edilmiştir. Konu ile ilgili Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın İsmail KONCUK tarafından hafta başında bütün illerin valilikleri uyarılarak hakları gasp edilen tüm eğitim yöneticilerinin haklarının iade edilmesi gerektiği bildirilmiştir. Aksi takdirde Türk Eğitim-Sen olarak bu kişilerin bir araya getirilerek, mahkeme kararının uygulanması adına her türlü mücadelenin verileceği bilinmelidir. Tüm bunlara rağmen bugüne kadar Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun kararını yerine getirmeyen Düzce Valisi Sayın Ali FİDAN ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ahmet YURTMAN hakkında suç duyurusunda bulunarak hukuk mücadelemizdeki kararlılığımızı bir kez daha gösteriyoruz.”
Yaklaşık bir hafta kadar önce yeni müdürlük mülakatları sonuçları açıklandığını hatırlatan Şişman, geçen yıldan farklı bir durum olmadığını, atanması istenen kişilere yüksek puanlar takdir edildiğini öne sürdü:
Şişman, “İl Milli Eğitim Müdürü, ilgili Müdür Yardımcısı, atamadan sorumlu Şube Müdürü ve diğer değerlendirme komisyonlarında görev yapanların eğitim camiasını bir bütün olarak görmekten aciz, kör bakışlı bir anlayışla yönetmeye devam ettiklerini görmemek mümkün değildir.”dedi.
Şişman açıklamasını şöyle sonlandırdı:
“Toplu sözleşme sürecinin başladığı bu günlerde biz Türk Eğitim-Sen olarak kanunların bizlere tanıdığı yetkiler ölçüsünde, kamu görevlilerinin masabaşı oyunlarla haklarının gas edilmesinin önüne geçmek için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız. Memurları masada satmaya kalkan olursa, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da onların ipliğini pazara çıkarmak bizim asli görevimizdir.”
haber;S.KAŞKIR
Yorumlar (22)
veli 6 yıl önce
ne oldu ismetpaşaya hani dereceler bu sene ismetpaşadan derece yok vali beye daha önce bizim okulumuz öğrencileri çıkardı nerde o eski günler koltuk sevdalıları yapışmış eğitim öğretimi düşünen yok
Adalet diye yırtınanlar 6 yıl önce
Nasıl oldu da adaleti hatırladınız, gecmisinizde adaletsiz uygulamalar,haksızlıklar dolu.Once bir kendinizi check edin sonra adalet deyin.
ismetpaşalı yaa 6 yıl önce
siz nasıl bir yöneticisiniz kardeşim nezaman okula gelsem o koltuğa yapışmıssın önünde bilgisayar devamlı haberlere yorum yapıyorsun.İsmetpaşa size kaldıysa vay anam vayy yazık Düzceme yazık
Lokman 6 yıl önce
Tes,yürümekle yollar aşılmaz.Devam....
öğretmen 6 yıl önce
TürkEğitimsen bazı eski müdürlük yapmış arkadaşların hassas duygularını istismar etmeye çalışıyor.Sonucu baştan belli konuyla ilgili girişimlerde bulunarak eylem yapıyor gibi görünmeye çalışıyor.Ben söyleyeyim bundan yağ çıkmaz.İnsanları kullanmayın
Neyin peşindesiniz 6 yıl önce
Eski idarecilerle yeni idarecilerin farkı ortada.Hem ananızın karnından müdür doğmadınızki, senelerce idarecilik yapacaksınız.Boş ve beyhude çırpınışlar.Dinozorlar mazide kaldı artık..
ismetpaşalı 6 yıl önce
hiiiç kendinizi parçalamayın. bu okuları size kaptıracak değiliz. sizden sonra başarıdan başarıya koştu okullar. koltuğumu geri verecek değilim. bizler milletin güçlenmesi için elini taşın altına koyan idarecileriz.
İLGİNÇ 6 yıl önce
ÜLKE SAVAŞA GİRECEK NERDEYSE... ONCA VATAN EVLADI ŞEHİT OLMUŞ.. BUNLAR KOLTUK SEVDASINA DÜŞMÜŞ..VAH DÜZCEM VAH....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı az bulutlu