banner851

banner614

Ufkumuzu Geliştiriyoruz.!

Öncü Anaokulu hazırladığı proje kapsamında çocukların bilgi ve becerilerin arttıran etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

banner619
Eğitim 06.05.2008, 10:48
194
Ufkumuzu Geliştiriyoruz.!

Öncü Anaokulu “ Teşekkür ederim anne, Teşekkür ederim baba” projesi kapsamında velileri katılımıyla, çocukların bilgi ve becerilerini geliştiren etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

 

Etkinlikler kapsamında Filiz Gülcan, çocukların yüzlerine aslan, kaplan, batman resimleri yaparak, hepsinin kendisini bir masal kahramanı hissetmesini sağladı.

 

İhsan Dönmez ise, mutfakta çocuklara “kıymalı pide” yapmasını öğretti. Çocukların, küçük küçük açtığı hamurları İhsan Bey merdane yardımıyla büyüttü ve içlerine kıymalı harç koyup fırına verdi. İkindi kahvaltısında çocuklar kendi yaptıkları bu pideleri yiyerek eğlendiler.

 

Coğrafya Öğretmeni Rıdvan Çağır, Öncü Egemen Konferans Salonunda dünyanın katmanları ve volkanizmayı çocuklara anlattı. Rıdvan Bey önce volkan fotoğrafları gösterdi, ardından volkanın oluşumunu anlattı, daha sonra alçıdan hazırladığı dağ maketi ile volkanik patlamaların nasıl oluştuğu konusunda çocukları bilgilendirdi.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)