banner851

banner614

Ülker, “Projelerin Hepsi Başarılı”

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları 2010-2011 proje tabanlı beceri yarışması sonuçlandı. 42 Proje arasından seçilen 5 proje Bölge illeri yarışmasında Düzce'yi temsil edecek.

banner619
Eğitim 02.03.2011, 19:01
198
Ülker, “Projelerin Hepsi Başarılı”

26103

Öğrencilerin becerilerini geliştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları 2010 2011 proje tabanlı beceri yarışması sonuçları belli oldu. İl Halk Eğitim Müdürlüğü binasında düzenlenen programa Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer'in yanı sıra jüri üyeleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, öğrencilerin gelişimleri açısından yarışmanın çok faydalı olduğunu, ve başarılı projelerin olduğunu belirterek; "Bu tür yarışmalar düzenlenerek öğrenciler kişisel ve toplu çalışma becelerini kuvvetlendiriyor. Hepsi başarılı projeler, çocuklarımıza bölge yarışmasında başarılar diliyorum" dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer Bu tür yarışmaların yapılarak öğrencilerin becerilerini geliştirmesinin önemli olduğunu savunarak öğrencileri tebrik etti. Konuşmaların ardından dereceye giren okullara sonuç belgeleri takdim edildi.

2610426107

Yarışmada birinci olarak 14-17 Mart tarihlerinde Bursa'da yapılacak olan bölge yarışmasına katılmaya hak kazanan okullar şu şekilde; Bilgi ve İletişim Hizmetlerinde, Bas-Geç projesiyle Yavuz Sultan Selim Ticaret Meslek Lisesi, Üretim ve Teknoloji Hizmetleri grubunda, Emniyetli Soğutma Sistemi projesi ile Merkez Teknik ve Endütri Meslek lisesi, Tasarım ve Uygulama hizmetleri grubunda, Bal ve Renkler projesi ile Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi, Turizm Hizmetleri Grubunda Fındık Sofrası projesi ile Akçakoca Otelcilik ve Turizm Meslek lisesi, Sağlık Hizmetleri Grubunda Enjo Tek projesi ile Düzce Anadolu sağlık meslek lisesi.

261082610926110

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)